KENTİNİZDE...

Dunya Extra - - BU HAFTA NE YAPSAK? -

▶ Devlet Opera ve Balesi, Afife Jale’nin yaşamı üzerine kurulan “Afife” balesini 7 Kasım Salı akşamı seyircilere sunacak. Libretto ve koreografisi Beyhan Murphy’ye ait olan eserin müzikleriyse Turgay Erdener’in.

▶ müzikle mizahı harmanlayan tarzlarıyla tanınan Salut Salon grubu, bugün ve yarın seyircilerle buluşacak. Salut Salon’un Ankara konserleri, MEB Şûra Salonu’nda gerçekleştirilecek. Her iki konserin de başlangıç saati 20.00.

▶ANKARA’DA fantezi müziğin sevilen isimlerinden Selami Şahin bugün bir konser verecek. Şahin’in klasikleşmiş şarkılarını seslendireceği konser, Jolly Joker’de saat 22.00’de başlayacak.

▶BURSA’DA popüler müziğin ünlü isimlerinden Levent Yüksel, bu hafta sonu sanatseverlerle buluşacak. Levent Yüksel, yarın akşam, Jolly Joker’de saat 22.00’den itibaren sevenleriyle bir araya gelecek.

▶ bugün sahne alacak isimler arasında Burcu Güneş de var. Popüler müziğin sevilen ismi, saat 20.30’da, Bartın Kültür Merkezi’nde başlayacak olan konserinde eski ve yeni şarkılarından örnekler seslendirecek.

▶ bugün Türkiye turnesinde olan Erol Evgin bir konser verecek. Erol Evgin’in konseri, saat 21.00’den itibaren Şehit Kamil Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde dinlenebilecek.

▶SİVAS’TA Devlet Tiyatrosu, bugün ve yarın Alfred Hitchcock’un ünlü filminden tiyatroya uyarlanan “39 Basamak”ı yorumlayacak. Oyun, Atatürk Kültür Merkezi’nde 19.30’dan itibaren seyredilebilecek.

▶ Devlet Senfoni Orkestrası, İtalyan flüt sanatçısı Massimo Marcelli ve soprano Ekinnaz Kaptan’ı konuk edecek. Ahmed Adnan Saygun Sanat Sanat Merkezi’nde bugün gerçekleştirilecek konserin başlangıç saati 20.30.

▶İZMİR’DE bu hafta sonu sahne alacak sanatçılar arasında Gökhan Türkmen de yer alacak. Türkmen’in akustik performansı, yarın, Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu’nda dinlenebilecek.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.