KENTİNİZDE...

Dunya Extra - - BU HAFTA NE YAPSAK? -

▶ANKARA’DA Devlet Tiyatrosu, Tolstoy’un ünlü eserinden tiyatroya taşınan “Anna Karenina”yı; bugün, yarın ve 12 Kasım Pazar günü seyircilere sunacak. İpek Atagün Gezener’in yönettiği oyun, Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde izlenebilecek.

▶ Ludus Ensemble, bu hafta sonu klasik müzik sevenlerle buluşacak. Topluluğun keman, klarinet ve piyano resitali, Podium Hall sahnesinde, yarın akşam saat 20.00’den itibaren dinlenebilecek.

▶ Devlet Opera ve Balesi, Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümünde Orhan Öner Özcan‘ın bestesi olan “Her 10 Kasım Atatürk İçin Ağıt” adlı eserini seslendirecek. Konser, Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde bugün saat 20.00’de başlayacak. Eserde orkestrayı da Orhan Öner Özcan yönetecek.

▶ İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun kısa bir süre önce perde açan müzikali “Günün Çorbası”, bugün ve yarın izlenebilecek. Ahmet Vefik Paşa Sahnesi’nde yorumlanacak olan oyun, bugün 20.00’de, yarın 15.00 ve 20.00’de tekrarlanacak.

▶ bugün sahne alacak isimler arasında punk ve ska tarzı şarkılar yapan Athena grubu da var. Hakan ve Gökhan Özoğuz kardeşler tarafından kurulan Athena, saat 22.00’de Jolly Joker Bursa’da sevenleriyle bir araya gelecek.

▶ ülkemizden ve dünyanın çeşitli ülkelerinden filmlerin gösterileceği 7. Malatya Uluslararası Film Festivali, gösterimler ve yan etkinliklerle 16 Kasım Perşembe gününe kadar devam edecek.

▶SAKARYA’DA sevilen rock grubu Seksendört, bu hafta sonu bir konser verecek. Seksendört’ün Sakarya konseri, Radio Pub P erformance Hall sahnesinde, yarın gerçekleştirilecek.

▶ Devlet Opera ve Balesi, bugün ve yarın “Atatürk’ü Anma Özel Konseri”ni sanatseverlere sunacak. Her iki konser de 20.00’de Mavibahçe Kent Meydanı’nda dinlenebilecek.

▶İZMİR’DE bu hafta sonu sanatseverlerle buluşacak isimler arasında Berkay da var. Berkay’ın konseri, Ooze Venue’de, yarın akşam.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.