KENTİNİZDE...

Dunya Extra - - BU HAFTA NE YAPSAK? -

▶ANKARA’DA müziğimizin usta yorumcusu Müzeyyen Senar’ın şarkıları ve yaşamından anekdotlarla hazırlanan “Müzeyyen” müzikali, bugün sanatseverlere sunuluyor. Şevval Sam’ın tek kişilik gösterisi, saat 21.00’den itibaren MEB Şûra Salonu’nda izlenebiliyor.

▶ ANKARA’DA bu hafta sonu sanatseverlerle buluşacak isimler arasında Oscar and the Wolf da var. Indie pop grubu, yarın akşam ilk kez Ankara’da bir konser vermeye hazırlanıyor. Topluluğun konseri, Congresium Ankara’da dinlenebiliyor.

▶ BALIKESİR’DE sevilen rock grubu Seksendört, bugün dinleyicileriyle buluşuyor. Grubun Balıkesir konseri, Bandırma’daki Hayal Kahvesi’nde gerçekleştiriliyor. Konserin başlangıç saati 22.00.

▶İZMİR’DE Devlet Tiyatrosu, 4 Mart Pazar günü yarının sanatseverleri için “Kuzu Maydonozun Maceraları” oyununu yorumluyor. Nil Ünlü Aycıl’ın kaleme aldığı müzikli ve danslı oyun, saat 14.00’ten itibaren izlenebiliyor.

▶KONYA’DA Devlet Tiyatrosu, Neil Simon’ın filme de çekilen ünlü oyunu “Tuhaf İkili”yi sanatseverlere sunuyor. Oyunu bugün 20.00’de, yarın 15.00 ve 20.00’de, Konya Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde izlemek mümkün.

▶MERSİN’DE Devlet Opera ve Balesi, “Hanım Olan Hizmetçi/ Rita” adlı baleyi hafta sonunda seyircilere sunuyor. Pergolesi’nin tek perdelik balesi, yarın saat 15.00’ten itibaren izlenebiliyor.

▶ SAMSUN’DA Devlet Opera ve Balesi, Puccini’nin ünlü operası “Tosca”yı sanatseverlere sunmaya hazırlanıyor. Haldun Özörten’in yönettiği opera, yarın saat 20.00’den itibaren yorumlanıyor.

▶ TRABZON’DA Devlet Tiyatrosu, “İntiharın Genel Provası”nı bugün, yarın ve 8 Mart Perşembe akşamı sanatseverlere sunuyor.

▶TEKİRDAĞ’DA Tiyatrokare imzalı “Şen Makas”, bugün izlenebiliyor. Nedim Saban’ın yönettiği oyun, Çorlu Memduh Şevket Esendal Sahnesi’nde saat 20.00’de başlıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.