Baharda gökkuşağı

Dunya Extra - - GÜNDEM SANAT -

layan ve bugüne kadar 11 albüme imza atan Merlin, 3 Mayıs Perşembe akşamı Ana Tiyatro’nun konuğu. Festivalde 3 Mayıs’ta sahne alacak diğer isimlerde Too Many Zooz ile Grammy ödüllü gitarist-besteci Bill Frisell ve kontrbas virtüözü Thomas Morgan. İkili, “Small Town” albümünün turnesi kapsamında Zorlu PSM Caz Festivali’ne katılıyor.

Ödüllü cazcı Karsu da festivalin bu yılki konukları arasında. Piyanist, grubundaki dinamik trompet, ritmik davul ve atmosferi ısıtacak kontrbas ile caz severleri 4 Mayıs akşamı Atlantic Records’un kurucusu Ahmet Ertegün’ün hikâyesine götürüyor. Konserde Karsu, Atlantic Records’un hayata geçirdiği ilk yıllarındaki en etkili eserlerini yeniden yorumlamaya hazırlanıyor. Zorlu PSM 2. Caz Festivali’nde 4 Mayıs akşamı ayrıca; Miroslav Vitous ve ekibinin Aydın Esen’e eşlik edeceği konseri ve Grails grubunu dinlemek mümkün.

Başka kimler var?

Zorlu PSM Caz Festivali’nde; 5 Mayıs’ta Kerem Görsev Quartet’in, 7 Mayıs’ta Jason Moran & The Bandwagon’ın, 8 Mayıs’ta Orchestra Baobab’ın, 9 Mayıs’ta Stacey Kent’in ve Gökhan Türkmen’in, 10 Mayıs’ta Polo & Pan grubu; Dagamba ve Dardust’ın, 11 Mayıs’ta Patrick Wolf’un, 12 Mayıs’ta Hugh Coltman’ın, 13 Mayıs’ta ise Scott Bradlee’ın konserleri var. Bu arada festival boyunca “Jazz It Up!” projesi kapsamında, Amfi’de Türkiye caz müzik sahnesinin genç yetenekleri sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.