KENTİNİZDE...

Dunya Extra - - BU HAFTA NE YAPSAK? -

▶ANKARA’DA Devlet Tiyatrosu, “Muhteşem Diva” komedisini bu akşam sanatseverlere sunacak. Meryl Streep’in oynadığı “Florence” filmine de kaynaklık eden yapıt, Büyük Tiyatro’da saat 20.00’den itibaren izlenebilecek.

▶ANTALYA’DA Devlet Senfoni Orkestrası’nın “Çanakkale Zaferi Haftası Konseri”, bu akşam gerçekleştirilecek. Gürer Aykal yönetiminde sahne alacak olan orkestra, Verika Tchumburidze’nin kemanına eşlik edecek.

▶GAZİANTEP’TE yarın akşam İnesaz topluluğu bir konser verecek. Grubun kendi şarkılarının yanı sıra müzik tarihimizden eserler seslendireceği konser, GAÜN Mavera Kültür Sanat Merkezi – Atatürk Kültür Sahnesi’nde, saat 20.00’den itibaren dinlenebilecek.

▶İZMİR’DE bu yıl 25. kez düzenlenen Avrupa Caz Festivali, bugün piyanist İnaki Sandoval’ın (üstte) konseriyle devam edecek. İspanyol caz piyanisti, Ahmed Adnan Saygun Sahnesi’nde saat 20.00’den itibaren cazseverlerle buluşacak.

▶İZMİR’DE Tiyatrokare’nin yeni oyunu “Şen Makas”, bu akşam sanatseverlere sunulacak. Nedim Saban’ın yönettiği oyun, Narlıdere AKM’de saat 20.30’da perde açacak.

▶MERSİN’DE Devlet Opera ve Balesi, “Masal Şatosu” adlı müzikli çocuk oyununu, 19 Mart'ta seyircilerle buluşturacak. Oyun, saat 10.30’dan itibaren izlenebilecek.

▶MUĞLA’DA başrolünü Selçuk Yöntem’in (üstte) yorumladığı “Benim Adım Feuerbach”, bu akşam oynanacak. Tankred Dorst’un kaleme aldığı oyun, Bodrum Herodot Kültür Merkezi’nde saat 20.30’dan itibaren takip edilebilecek.

▶SAMSUN’DA popüler müziğin sevilen isimlerinden Tan Taşçı, bu hafta sonu bir konser verecek. Konser, Hayal Kahvesi’nde yarın saat 22.00’de başlayacak.

▶VAN’DA “Mösyö de Pourceaugnac”, bugün ve yarın sanatseverlere sunulacak. Oyunu Erzurum Devlet Tiyatrosu yorumlayacak.

Fotoğraf: Emre Mollaoğlu

© Maritta Anton

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.