DUYUN!

Dunya Extra - - YAŞAM KÜLTÜRÜ - EMRE ALKİN emre.alkin@dunya.com

u hafta bir sanatçıyı ağırlıyorum. Bu sayfaya yazmadan önce DÜNYA Gazetesi’nin çok kıymetli yöneticilerine “Ben gizli kahramanları yazmak istiyorum” demiştim. Kendilerine müteşekkirim. Mayıs ayında üçüncü yılımı dolduracağım bu sayfada. Birçok kıymetli değeri, kendini “bizlerden” sayan misafirleri, danstan müziğe, bankacılıktan eğitime, otomotivden turizme ve hatta güzellik sektörüne kadar sayısız kahramanı ağırladım. Zeynep Öykü Hanım da, aklımda en çok kalacak kahramanlardan biri oldu. Sokakta yürürken arp ile “tanışan” Zeynep Hanım, bugün önde gelen arpistlerden biri olmuş. Öğrenmek için dünyayı karış karış gezen Zeynep Öykü ile yaptığım söyleşi beni etkiledi. Sizleri de etkileyeceğine eminim. Paylaşmasak olmazdı.

▶ Okuyucuların tanıması için tam olarak bugüne kadar ne yaptığınızı ve şimdi ne yaptığınızı kısaca anlatır mısınız ? Ülkemizdeki az sayıda arpistten biriyim. Barok müzik üzerine çalışıyor, solo ve oda müziği konserleri veriyorum.

▶Yaptığınız ki kalacak olan şey sanat, bilimsel buluşlar ve gelişmedir, ancak ikisine de gereken değeri vermeyi bilemiyoruz. 5 yıllık, 10 yıllık bir planı uygulamak bile zorken bin yıl sonrası için nasıl bir miras bırakıyoruz?

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.