Bu yıl 15. yaşını kutlayan Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, “Taşta”, “Kumda” ve “Suda” konseptli konserlerle 4 Eylül’e kadar sürecek. Festivalin konukları arasında ödüllü sanatçılar da, yarının virtüözleri de var.

Dunya Extra - - BU HAFTA NE YAPSAK? -

Bodrum Klasik Müzik Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, bu yıl 15. yaşını kutluyor. Bodrum’un son yıllarda öne çıkan koyu Gümüşlük’te gerçekleştirilen festival, 4 Eylül’e kadar, sevilen yerli ve yabancı yorumcuları müzik tutkunlarıyla buluşturuyor. Festival “Taşta” başlığı altında, 2 bin 500 yıllık Antik Taş Ocağında gerçekleşecek konserlere ev sahipliği yaparken, “Suda” temasında caz ve etnik müzik sanat- çılarını ağırlıyor. “Kumda” serisi ise genç yeteneklere ayrılmış durumda. Piyanist Gülsin Onay’ın Sanat Danışmanlığını ve piyanist Eren Levendoğlu’nun Sanat Yönetmenliğini yürüttüğü 15. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında 8 konser, 5 masterclass ve masterclass'larla bağlantılı 5 dinleti gerçekleştiriliyor.

Tarihi taş ocağında...

Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında- ki “Taşta” başlıklı klasik müzik konserleri; bu akşam, Rus asıllı ABD’LI kemancı Alexander Markov ve dünyaca ünlü piyanistimiz Gülsin Onay’ı buluşturuyor. 12 Ağustos Pazar akşamı piyanist ve besteci Cyprien Katsaris tarihi taş ocağında bir resital verirken, 15 Ağustos Çarşamba akşamı Singapurlu piyanist Shaun Choo dinleyicilerle buluşuyor. Festival kapsamında Antik Taş Ocağı’nda gerçekleşecek konserler 21:15’te; diğer konserler ise 20:30’da başlıyor. 15. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’nin “Kumda” başlıklı konseptini bu yıl Gümüşlük Festival Akademisi (GFA) öğrencileri dolduruyor. Gümüşlük sahilindeki festival merkezinde yer alan Toprak

Ev’de gerçekleşecek konserler, 1 Ağustos’ta kontrabasla başladı ve geçen hafta içinde viyolonsel ve kemanla devam etti. Gençlerin “Kumda” konserlerinin programında 23 Ağustos Perşembe piyano ve 31 Ağustos Cuma flüt var.

Shaun Choo’nun konseri 15 Ağustos’ta.

Cyprien Katsaris 12 Ağustos’ta Bodrum’da.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.