HER BEĞENİYE UYGUN MÜZİK

Dunya Extra - - GÜNDEM SANAT -

2018-2019 sanat sezonunun ilk konserlerinden birini “No Roots” şarkısıyla ünlenen Alice Merton verecek. Bu yıl EBBA ödülüne lâyık görülen müzisyen, 6 Eylül’de Studio sahnesinde olacak. Youtube’da 95 milyon dinleyiciyle buluşan “No Roots”un yanı sıra “Hit the Ground Running” ile tanınan Merton'ın Türkiye’de de geniş bir hayran kitlesi var.

Türler bir arada...

Metal müziğin önde gelen gruplarından Empyrium’u 7 ve 8 Eylül’de ağırlayacak olan Zorlu PSM, 11 Eylül’de ise Damien Jurado’nun konserine ev sahipliği yapacak. Urban folk ve indie rock tarzı müzik yapan Jurado, Türkiye’deki sevenleriyle ilk kez buluşacak.

Avusturyalı ikili Peter Kruder ve Ric- hard Dorfmeister’ın ortak projesi Kruder & Dorfmeister, 21 ve 22 Eylül’de Zorlu PSM’DE dinleyicilerle buluşurken, mekân 27 Eylül akşamı İran asıllı şarkıcı Azam Ali ve multi-enstrümantalist Loga Romin Torkian’ın projesi Niyaz’ı sahnesinde ağırlayacak. Modern mistik müzik yapan ikili, İstanbul konserinde Sufi tınılarını elektronik müzikle harmanlayacak. Matrixxman’in 29 Eylül’de, Norveç metal sahnesinin önde gelen gruplarından Emperor’un kurucusu Ihsahn’ın 3 Ekim’de sahne alacağı Zorlu PSM, yeni sezonda Polonya’nın en güzel seslerinden biri kabul edilen Anna Maria Jopek’i de dinleyicilerle buluşturacak. 1997 yılında Polonya’yı Eurovision şarkı yarışmasında temsil ederek dünya çapında üne kavuşan sanatçı, caz, pop ve folk müziği sentezi şarkılarını 10 Ekim’de İstanbullular için seslendirecek.

"Hayalet" ekimde sahnelenecek

İstanbullularla 13 Ekim’de DJ, prodüktör ve besteci Chloe’yi, 18 Ekim’de progresif rock yorumcusu Pain of Salvation’ı buluşturacak olan Zorlu PSM’DE sezonun ilk müzikali ise ünlü filmden uyarlanan “Ghost The Musical” olacak. “Hayalet”, 19 Ekim-4 Kasım arası İstanbul’da perde açacak.

Zorlu Psm’nin yeni sezonda ağırlayacağını duyurduğu isimler arasında; Konstantin Sibold, Victor Wooten Trio, Vitalic, Imogen Heap, Chelina Manuhutu, Youn Sun Nah, Paul Randolph, Jonas Kopp, Tamino, “Celui Qui Tombe”, Rodrigo Amarante ve Ana Popovic de var.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.