"Ağacı, suyu kendimi seviyorum"

Dunya Extra - - İYİLİK SAĞLIK -

durumda. Ben ise vizyon ve iletişim tarafındayım. İyi bir takımız.

Tüm bunlar bir işadamı için fazla romantik kaçmıyor mu? Olabilir. Derler ki iki tür insan varmış; biri oksijen insan, diğeri de karbondioksit olan. Oksijen geçtiği yerde iz bırakıyor, gidişine üzülüyorsunuz, size nefes aldırıyor çünkü. Diğeri ise sizi daraltıyor, gidişine herkes seviniyor. Biri iz, diğeri is bırakıyor. Ben ilkinden olmak, çevremdekilerin de bu felsefeye inanmasını sağlamak istiyorum. İnsanlar artık çok sert, anlayışsız. anlatıldığı bir gelecek hayal ediyorum. Erdemli bir hayat sürelim. Çocuklarım, Anadolu’da “çerçeveli insan” dedikleri türden olsunlar, itibarları olsun, güzel insan denilen profilde anılsınlar istiyorum. Hayallerim bunlar.

Bu kadar sevgi odaklı bir insanın tahammül edemedikleri, kızdıkları yok mudur?

Var elbet. İsrafa tahammül edemiyorum. Konuşurken en ağır ifadeleri kullanmaktan çekinmeyenlere, rahatlıkla kötü söz söyleyebilenlere tahammül edemiyorum. Öyle insanlardan imtina ederim.

Bütün bunlar iyi hoş da siz aynı zamanda bir işadamısınız. İşler istediğiniz gibi gitmediğinde hiç mi sinirlenmiyor, hırs yapmıyorsunuz? Örneğin şirketle ilgili hayaliniz, hedefiniz nedir? Oluyor elbette ama işin o tarafıyla daha çok kardeşlerim ilgileniyor. Benim alanım daha başka ama elbette hayallerim var. Markamızla, şirketimizle medeniyet değerlerimizi yükseltmeyi hayal ediyorum. Yunus Emre felsefesinin

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.