KLARNET kentinağmeleri saracak

7. Uluslararası Klarnet Festivali yarın başlıyor. Çeşitli mekânlarda 17 Eylül'e kadar devam edecek festivalin bu yılki konukları arasında Buika, Despina Vandi, Goran Bregovic ve İsmail Lumanovski de var.

Dunya Extra - - BU HAFTA NE YAPSAK? -

İstanbul’da bu yıl 7. kez düzenlenen Uluslararası Klarnet Festivali, yarın başlıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi himayesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ve Halkbank ana sponsorluğunda hazırlanan 7. Uluslararası Klarnet Festivali, ülkemizden ve yurtdışından sanatçıların katılımıyla 17 Eylül’e kadar devam edecek.

Açık hava programlarıyla başlayacak olan Uluslararası Klarnet Festivali’nin bu yılki ilk salon konseri, 12 Eylül’de Cemal Reşit Rey’de dinlenebilecek. Festivalin gelenekselleşen etkinliklerinden “Ustaya Saygı Konseri”, bu sene Anadolu Rock müziğinin kurucularından Cem Karaca için verilecek. Konserde sanatçının sevilen şarkılarını Aydilge, Bahadır Tatlıöz, Can Bonomo, Hakan Aysev, İlkim Karaca, Işın Karaca, Kolpa, Mustafa Ceceli, Özgün, Retrobüs, Serkan Çağrı ve Yonca Lodi ses- lül’de ise Goran Bregovic’i dinleme olanağı bulacak. “Three Letters from Sarajevo” isimli turnesi kapsamında İstanbul’a gelecek olan sanatçı, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sevenleriyle buluşacak. Klarnet festivali; 16 Eylül’de Buika’yı, 17 Eylül’de ise Yunan müziğinin sevilen ismi Despina Vandi’yi sanatseverlerle buluşturacak. Her iki konser de Harbiye’de dinlenebilecek.

İsmail Lumanovski Despina Vandi

Ülkemizde de geniş bir hayran kitlesine sahip olan Buika (üstte), 16 Eylül'de festivale konuk olacak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.