Film müzikleri de var, etnik notalar da

Dunya Extra - - BU HAFTA NE YAPSAK? -

Antalya Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Uluslararası Antalya Piyano Festivali, hafta sonu gerçekleştirilecek konserlerle sona erecek. Bu yıl on dokuzuncu kez düzenlenen Antalya Piyano Festivali; yarın Fahir Atakoğlu’nu, 9 Eylül Pazar günü ise Dhafer Youssef’i müzikseverlerle buluşturacak.

Sanat Yönetmenliğini orkestra şefi Gürer Aykal’ın yaptığı 19. Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında yarın sevilen filmler için bestelenen eserlerden oluşan bir konser gerçekleştirilecek. Besteci-piyanist Fahir Atakoğlu’nun solist olarak katılacağı konserde, şef Gürer Aykal yönetimindeki Antalya Devlet Senfoni Orkestrası sahne alacak. Konser, AKM Aspendos Salonu’nda dinlenebilecek. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nin kapanışı ise 9 Eylül Pazar günü, Tunuslu udi, besteci ve şarkıcı Dhafer Youssef’in konseri ile olacak. Sufi geleneğini, caz unsurlarını ve Arap lirizmini harmanladığı müziğini kendine özgün bir üslupla yorumlayan sanatçı, konserde “Diwan of Beauty and Odd” albümünü müzikseverlerin beğenisine sunacak. Dhafer Youssef’in konseri de AKM Aspendos Salonu’nda gerçekleştirilecek. Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında bu yıl ayrıca Gülçin

Anıl’ın “Ritmik Renkler” resim sergisi sanatseverlerle buluşacak. Antalya Kültür Merkezi Alt Fuaye’ de açılan sergiyi 9 Eylül akşamına kadar izlemek mümkün olacak.

19. Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında hafta sonu piyanist-besteci Fahir Atakoğlu ve Tunuslu udi-besteci Dhafer Youssef sahne alacak.

Fahir Atakoğlu

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.