Başarılı bir ilk Fuar: PROFOOD Tech 2017

Dunya Gida - - Advertorial -

Gıda teknolojilerinin tüm segmentlerini kapsayan ve 16 ülkeden 447 firmanın katıldığı PROFOOD Tech 2017, 4-6 Nisan tarihlerinde Amerika’nın Chicago kentinde ilk kez düzenlendi. NAFTA bölgesinin gıda ve içecek için yeni teknolojiler fuarı, ilk kez düzenlenmesine karșın hemen kabul gördü. 6 bin 500 profesyonel ve üst düzey yönetici fuarı ziyaret etti. Bașarılı geçen fuarın ardından konușan Koelnmesse GMBH Bașkanı ve Yönetim Kurulu Bașkanı Gerald Böse, “Yeni ticaret fuarı formatımız ve diyalog bazlı konseptimiz katılımcı ve ziyaretçi firmalar tarafından olumlu karșılandı. PROFOOD Tech, NAFTA bölgesinde yeni bir öncü fuar olarak yerini aldı” dedi.

NAFTA Pazarını kapsıyor

PROFOOD Tech Kuzey Amerika’da NAFTA pazarının ihtiyaçlarına yönelik gıda ve içecek sektörlerinin tüm segmentlerini kapsayan bir fuar. Fuara Azo, BASF Corporation, Bizerba, Chr. Hansen, Delkor Systems, Deville Technologies, Elopak Inc., Gea, Harpak-ULMA Packaging, Krones, Polypack, SAP, Serac, Tetra Pak, Trepko ve Veolia Water Solutions gibi konularının uzmanı firmaların katılımının yanı sıra birçok Kuzey Amerika firması, Almanya ve dünyanın çeșitli bölgelerinde yerleșik firmaların Amerika’daki temsilcileri fuara katıldı. Fuarda ürünlerini sergileyen 447 firmanın 81’i Amerika dıșından geldi. Fuara katılan 366 Amerikan firmasının yanı sıra en yüksek katılım Türkiye (20), Kanada (15), İtalya (10) ve Danimarka (9) firmaları tarafından gerçeklești. Fuar, Kuzey Amerika firmaları- nın süt ürünleri, unlu mamuller ve atıștırmalıklar, içecek, hazır yemekler, donmuș ürünler, kırmızı et, kanatlı eti ve deniz ürünleri gibi gıdanın alt sektörlerinin arz ve talebini birleștiren ve bu konuda faaliyet gösteren firmaları bulușturdu.

Destek programları

Fuar çerçevesinde ayrıca destek ve kongre programları yer aldı. Uluslararası Süt Ürünleri Birliği IDFA tarafından düzenlenen programlar konularının uzmanı üst düzey konușmacıları konuk etti ve katılımcılara iș ilișkileri açısından mükemmel bir platform olușturdu. Ayrıca fuar boyunca inovasyon ve mevzuat konularının ele alındığı interaktif toplantılar yapıldı. Karar verici ve alıcıların yoğun ilgi gösterdiği ideal bir platform olușturan etkinlikler, aynı zamanda iș ilișkileri ve bilgi ağları kurulmasını sağladı. Toplantıların odağında Kuzey Amerika gıda ve içecek endüstrilerinin ana temaları, yeni eğilimler ve geleceğin yenilikleri yer aldı.

PROFOOD Fuarı uluslararası ticari fuar organizatörü KOELNMESSE, Ambalaj ve Gıda İșleme Teknolojileri Birliği PMMI ve Uluslararası Süt Ürünleri Birliği IDFA tarafından ortak olarak organize ediliyor.

Bir sonraki PROFOOD Tech Fuarı 26-28 Mart 2019 tarihlerinde düzenlenecek. Ajandanıza not etmenizi öneririz.

Ayrıntılı bilgi için Koelnmesse Türkiye Temsilciliği Tezulaș Fuar Danıșmanlık Hizmetleri Ltd Ști (cokbilen@tezulas-fuar. com) ile iletișime geçebilirsiniz.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.