Sof Ambalaj, yeni makine yatırımı ile kapasitesini yüzde yüz artıracak

Dunya Gida - - Söyleşi - Seda Er Gaziantep

Ofset karton kutu ambalajı üretimine 2015 yılında Gaziantep’te bașlayan Sof Ambalaj, 1 milyon dolarlık makine yatırımı ile kapasitesini yüzde yüz artırmayı hedefliyor.

Toplam 5 bin metrekare alan üzerinde faaliyet gösterdiklerini söyleyen Sof Ambalaj Firma Sahibi Mehmet Candar, “2015 yılında ilk olarak dıș ticaret ile ișe bașlayıp kurulduktan 6 ay sonra gelen talepler üzerine imalata bașladık. Daha yeni bir firmayız. Șu an aylık toplam 300 ton üretim kapasitesine sahibiz. Yeni makine yatırımız ile birlikte bu oranımızı aylık 600 tona çıkaracağız” șeklinde konuștu. Ofset baskılı kutu ve sıvamalı kutu șeklinde farklı ebat çeșitleri sunduklarını ifade eden Candar, “Ambalaja ihtiyaç duyan her firmaya hizmet vermekteyiz. Firmanın istediği ölçü ve kullanım alanına göre ürün özelliğini belirleyip deneyimli kadromuz ile müșterilerimize sunuyoruz. Hizmet verdiğimiz sektörler gıda, tekstil, tarım, kimya, temizlik malzemeleri, sağlık, dayanıklı tüketim malları, endüstriyel alanlardır. Ayrıca özel tasarım kutu üretimini de yapmaktayız” dedi.

Tanıtıma ağırlık vereceklerinin altını çizen Candar, “Yurtiçi ve yurtdıșına ürün gönderimi yapıyoruz. Yurtdıșı ağırlıklı Irak ve Suriye’nin bir bölümüne çalıșıyoruz. İç piyasada ağırlıklı Doğu ve Güneydoğu olmak üzere diğer bölgeler için de çalıșmalarımıza bașladık. Yurtdıșı sıkıntılarından dolayı yurtiçine ağırlık vereceğiz. Yeni satıș elemanları bünyemize aldık. Türkiye geneli ürün gönderim hedeflerimizi böylelikle gerçekleștireceğiz” ifadelerini kullandı.

İș ve hizmet süreçlerini büyük bir titizlikle sürdürdüklerini anlatan Candar șunları söyledi:

“Sunduğumuz ürünlerin kaliteli olmasına önem veririz. Müșterilerimizin bizi seçmelerindeki amaç zamanında temin süresi ve yeni bir firma olduğumuz için iyi fiyat teklifleri sunmamızdır. Sektörümüzle ile ilgili tüm teknolojik gelișmeleri takip ediyoruz ve bunu ișimize yansıtıyoruz. Sunduğumuz ürün, hizmet ve çözümlerimiz ile iç ve dıș pazarda mutlu müșteriler olușturan, sektöründe tercih edilen öncü tedarikçi olmak için çalıșmaktayız.”

Sektör ile ilgili sıkıntılara değinen Candar, “Kağıt fiyatlarının yüksek olması sektör olarak bizleri etkilemektedir. Yılbașından bu yana kağıt fiyatları yüzde 85 artmıș durumda. Bizler de müșterilerimize çok fazla bu artıșı yansıtamıyoruz. Kalifiye eleman bulmakta zorlanıyoruz. Ofset ustası bulamıyoruz. İstanbul’dan usta getirtiyoruz. Devlet sektörle alakalı İșkur ve Kosgeb destekli kurslara hız kazandırmalı. Sektörün geleceği çok iyi durumda çünkü her sektörde hemen hemen ürün kutu içine girmektedir” diyerek sözlerini tamamladı.

Mehmet Candar

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.