ZKC Grup Şubat 2018’de Hamurex markasıyla Türkiye ve Dünya pazarına açılıyor

ZKC Grup; Hamurex adlı markası ile donuk hamur üretimi yapacak. 2018’in şubat ayında Türkiye piyasasına girecek olan Hamurex 2018’in ikinci çeyreğinde başta Avrupa sonrasında ise tüm Dünya’da ürün satışı yapmayı hedefliyor.

Dunya Gida - - İçindekiler -

Hamurex markası ile Dünya genelinde ürün satmayı hedeflediklerini söyleyen ZKC Grup Yönetim Kurulu Bașkanı Zekeriya Coșar, “Meram Çıtır Simit dükkanlarında satılan ürünleri hamur halinde anlașmalı süpermarket ve marketlerde satıșa çıkartmayı planlıyoruz. 6 bin metrekarelik mevcut fabrikamız içerisinde ayrı bir birim olușturduk. Yeni bir satıș ve pazarlama ekibi kurduk. Bir günde binlerce hamuru çıkarabilecek bir sistemi fabrikamızda olușturduk. Patatesli, peynirli, susamlı olmak üzere onlarca donuk hamur üretimi yapacağız. Konya, Türkiye ve Avrupa ülkeleri bașta olmak üzere tüm Dünyada satıș yapmayı planlıyoruz” dedi.

Șubat’ta ürün raflardaki yerini alacak

Șubat ayı itibariyle anlașmalı marketlerde yer alacaklarını ifade eden Coșar, “Hamurex markası insanların bize ulașımını daha fazla kolaylaștıracak. İlk etapta Türkiye pazarında yer alacağız. Sonrasında ise Avrupa, Mekke ve Medine’de iș ortaklığı düșünüyoruz. İș görüșmelerimiz de belli bir yol kat ettik. 2018 yılı içerisinde hem Meram Çıtır Simit’in șubeleșmesi anlamında hem de Hamurex markamız ile aynı anda yurt dıșı pazarlarında olmayı hedefliyoruz. Glutensiz ürünler konusunda da çalıșmalarımız var. 2018 hedeflerimizde glutensiz ürün üretimi yapmak da yer alıyor’’ dedi.

Meram Çıtır Simit markasının ilk adımını 2003 yılının eylül ayında attıklarını belirten Coșar, “Temellerini Konya’da olușturduğumuz markamız her geçen gün büyümeye devam ediyor. 2009-2010 yıllarında yöneticilerimiz tarafından yatırımlarına hız verilen Meram

Çıtır Simit markası çatısı altında iki yeni șube daha açtık. Böylece sektördeki varlığımıza da güç kattık. Meram Çıtır Simit markamızın bayrağı tam 45 șubede dalgalanmaktadır. Amacımız Konya’dan çıkan Meram Çıtır Simit markamızın önce bölge ardından Türkiye genelinde hizmet vermesini sağlamak” dedi

Meram Çıtır Simit șubelerini toplamda her ay ortalama 1 milyon kișinin ziyaret ettiğini ifade eden Coșar, “Bu durum da bize büyük bir sorumluluk yüklüyor. Șubelerimize ve müșterilerimize kaliteli hizmet sunmak için her geçen gün bir yenilik yapıyoruz. Büsan Sanayi Bölgesi’nde 2 bin 400 metrekare kapalı alana sahip üretim tesisini șehrimize kazandırmıș bulunmaktayız. 2018 yılında 6 bin metrekare kapalı alan fabrika projemiz bulunmaktadır. Yüzlerce çalıșanımız ile tesislerimizde süreklilik arz edebilmek amacıyla yürüttüğümüz Ar-Ge çalıșmaları da bize yeni yollar açıyor. Sektördeki son teknolojiyi takip ederek ve kullanarak sürekli gelișiyor, geliștikçe güçleniyoruz” açıklamasını yaptı. Șu an birkaç ülkede șubeleșme çalıșmalarının sürdüğünü aktaran Coșar, “Özellikle Avrupa ülkelerinden gelen teklifler üzerine düzenli ziyaretler ve araștırmalarımız devam ediyor. Acele etmiyoruz çünkü șehrimizi ve ülkemizi diğer ülkelerde temsil edecek olmanın bilinciyle hareket ediyoruz” diye konuștu.

Zekeriya Coşar

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.