Multivac, Çözüm Ortağınız

Dunya Gida - - İçindekiler - Ali Suat Öz MULTIVAC Türkiye Genel Müdürü

Kalitede süreklilikle gelen bașarı

MULTIVAC, dünya çapında en önde gelen paketleme çözümleri üreticilerinden biri olarak yaklașık 5.300 çalıșanı ile birlikte 140’tan fazla ülkede faaliyet göstermektedir. En yüksek kaliteye sahip ve yenilikçi, termoform, hazır tabak kapatma ve vakum makineleriyle her türlü gıda maddesi, sağlık, tüketim ve sanayi ürünlerinin paketlenmesinin yanı sıra paketleme sürecinden önce ve sonraki așamalara yönelik olarak etiketleme, kalite kontrol, ișleme, dilimleme, porsiyonlama ve otomasyon çözümlerini anahtar teslim üretim hatları olarak sunmaktadır.

MULTIVAC portföyü sadece ürün beslemesi ve paketlemesi ile sınırlı olmayıp; paketleme sürecinden önce ve sonraki așamalara yönelik olarak sürekli geliștirilmektedir. Komple paketleme hat çözümlerinin artık tek bir çatı altında sunulabilmesi, bu segmentte yer alan dünyanın dört bir yanındaki müșteriler için önemli bir fayda sağlamaktadır. Tek bir kaynaktan gelen entegre paketleme çözümleri sayesinde proje tasarımı ve yönetimi kolaylașırken, ekipman arayüzleri sorunsuz olarak netleștirilmekte; böylece teknik ve ekonomik riskler azaltılabilmektedir.

MULTIVAC her makine ve hat çözümünü, müșterilerinin gereksinimlerine göre; paket dizaynı, üretim ve kaynak verimliliği açısından değerlendirerek adeta ‘‘terzi iși‘‘ olarak sunmaktadır. Sunmuș olduğu makine ve hat çözümlerine, yarım asırdan fazla sahip olduğu tecrübe ile gerek kendi üretimi olan gerekse alanında dünyanın lider üreticilerinin sunduğu ișleme, dilimleme, porsiyonlama, kalite kontrol ve denetleme gibi farklı modülleri de sorunsuz bir șekilde dahil edebilmektedir. Bu noktada gerek MULTIVAC, gerekse de tüm çözüm ortaklarımızın makine ve hizmet konularında kalite standartlarının sürekliliğini garanti ediyoruz.

Yüksek performans ve kalite: MULTIVAC S 800

MULTIVAC, S 800 dilimleme makinesiyle, otomatik dilimleme hatlarının kapladıkları alanı azaltırken; aynı zamanda yüksek performans ve kapasiteli dilimleme çözümleri sunar. Otomatik ürün besleme çözümleri ve paketleme makinesinin tek kontrol platformu üzerinden çalıștırılması, S 800‘ün bașarısındaki temel faktörlerden biridir.

MULTIVAC S 800 dilimleme makinesi, tam otomatik merkezi yükleme ile donatılmıș yalın ve hijyenik tasarımı ile dakikada 800 dilime kadar yüksek dilimleme hızları sunar. Rakiplerinden farklı olarak, eșit kuvvet uygulama prensibi ile kesim yapabilen sıra dıșı bıçak tasarımı sayesinde her dilimde aynı kaliteyi sunmaktadır. Porsiyonlama ünitesi, kiremit(shingle), düz veya kule(stack) porsiyonlarda dilimlerin hassas porsiyonlanmasından, ince kesilmiș dilimlerin ayrı ayrı katlanmasına kadar pek çok porsiyonlama görevini gerçekleștirebilmektedir. Alçaltılabilip yükseltilebilen servo tahrikli porsiyonlama ünitesi, 80 mm yüksekliğe kadar kiremit ve kule porsiyonlar ile dökme paketler üretilmesini sağlar. Ürün besleme alanının yalın tasarımı sayesinde operasyon ve bakım süreleri kısalırken verimlilik ise artmaktadır. Hijyenik tasarım sayesinde, makinenin komple yıkanması mümkün olup ișleme hattının gıda üretim kalite gereksinimleri güvenle sağlanabilmektedir.

TVI: Porsiyonlama hatlarının lider üreticisi

2017 yılında çoğunluk hissesi MULTIVAC tarafından satın alınmıș olan TVI’ın yüksek teknoloji sistemleri, ilk et ürününün temperlenmesinden(ürünün dıș yüzeyinde ince kabuk olușturacak șekilde soğutulması), porsiyonlamanın her türlü çeșidine; ürünlerin ağırlık kontrolünün yapıldığı manuel veya otomatik olarak tabaklara yerleștirilmesinden, hazır paketin paketleme makinesine transferine e kadar tüm ișlemleri içerir. TVI porsiyonlama sistemleri, yüksek ksek iș hacminde de, kesim, biçimlendirme ve porsiyonlara rsiyonlara dağıtım açısından maksimum verimlilik rimlilik ve ürün kalitesini garanti eder. Porsiyon yon ağırlıklarının optimize edilmiș olması ve atıl ürünlerin minimum olması ile çok yüksek verimliliğe mliliğe sahiptir. Rühle – Tambur, Enjeksiyon ve Kesim Makineleri

Black forest, Almanya merkezli kezli

Rühle șirketi, yaklașık 50 yıldır yük- sek teknolojiye sahip sofistike, tambur & mikser, küp kesme, enjeksiyon ve donuk et kırıcı gibi et ișleme makineleri üretmektedir. Rühle ailesi tarafından yönetilen șirket, Ar-Ge’ye verdiği önemi, Ulusal İnovasyon ödülleri ile taçlandırmıștır. Türkiye pazarı için ana faaliyet alanları ise et ve kümes hayvanları ile süt ürünleridir.

Foodlogistik – Kesim ve Dilimleme Makineleri

Merkezi Neubrandenburg, Almanya’da bulunan Food

logistik șirketi, 40 yılı așkın deneyimiyle, yüksek performanslı ve kaliteli, güvenilir kesim makineleri tasarımı ve üretimi gerçekleștirmektedir. Çeșitli uygulamalar ve farklı kapasite seviyeleri için geniș bir makine modeli yelpazesi sunar. Et ve kümes hayvanları, peynir, balık, sebze ve meyve ana faaliyet alanlarında dilimleme, parçalama ve rendeleme, küp kesme, stick kesim ve șerit kesim çözümleri sunmaktadır. Dayanıklı ve hassas küp kesme makinelerinin tasarımı ve imalatı konusunda önemli tecrübesi bulunan șirket ayrıca müșterilerinin ihtiyaçlarına uygun özel tasarımlar da yapmaktadır.

Rex – Vakum Dolum Makineleri

Thalgau, Thalg Avusturya merkezli șirketin, dolum dolu makinelerinin tasarımı ve üretimi konusunda 35 yıllık deneyimi bulunmaktadır. lunm Ana faaliyet alanları et ve et ürünleri ü olup, ayrıca peynir ürünleri, sebze seb ve meyve ürünleri, sıvı ve yarı sıvı sıv ürünler için çözümler olan șirketin ürün portföyünde vakumlu dolum lu makinesi, grinding, kıyma porsiyonlama, si köfte formlama, kalibre ve v asma sistemleri bulunmaktadır. Çeșitli Ç ebat ve kapasitelerdeki en kaliteli k ve yenilikçi makineleri üreten

kalite ve ürün değerine göre

sıra dıșı bir fiyat politikasına sahiptir. Șirket, 25 yıllık servo teknolojisi deneyimi, hassas ürün porsiyonlaması, düșük enerji tüketimi ve bakım masrafları ile fark yaratmaktadır. Schröter - Fırın ve Klima Odaları

Borgholzhausen, Almanya merkezli Schröter, Et ve balık ișleme sektöründe, dumanlamalı fırın ve klima odaları konusunda dünya lideri olan bir șirkettir. Geniș ürün yelpazesi içerisinde rakiplerinden farklı olarak sunduğu enerji verimliliği yüksek, yüksek yalıtıma sahip uzun ömürlü klima ve fırın odaları çözümleri, Schröter firmasının tasarımlarında çok yönlülüğünün ve verimlilik odaklılığının en iyi göstergesidir. Șirketin temel yapısını, tasarımlarındaki bu yaklașıma bağlı olarak yüksek kaliteye verilen önem, yenilik ve müșteri odaklılık olușturmaktadır. Schröter, klasik üretim programı dıșında müșterilere özel uygulamalar için karșı basınçlı pastörizasyon odaları, kurutma odaları ve atık hava temizleme tesisleri gibi çözümler de geliștirmektedir.

Groba – Peynir Kesme ve İșleme Makineleri Nederweert, Hollanda merkezli Groba, 40 yılı așkın bir süredir müșterilerine peynir kesme ișleme çözümleri sunmaktadır. Tasarım ve inovatif yaklașımları sayesinde, müșterilerinin ihtiyaçlarının ne olduğunu tahmin edebilme yeteneğine sahiptir. Cabinplant – Çok Kefeli Terazi ve Dolum Sistemleri Merkezi Haarby, Danimarka'da bulunan Cabinplant șirketinin bașlıca hedefi dünya çapında gıda endüstrisi için yenilikçi ve yüksek kaliteli gıda ișleme ekipmanları geliștirmek, üretmek ve pazarlamaktır. Et ve kümes hayvanları, balık ve deniz ürünleri, süt ürünleri, meyve ve sebzeler ve hazır yemek sektörleri hizmet verdiği ana faaliyet alanlarıdır. Özellikle ișleme teknolojilerinin geliștirilmesinde; ișleme ve tartma ile paketleme ve karmașık hammaddelerin ișlenmesi konularında dünya lideri șirketlerden biridir. Ürün portföyünde çok kefeli terazi, dağıtıcı, dolum sistemleri, yükleme konveyörleri ve platform bulunmaktadır. Geniș ölçekli gıda üretimi için yapıșabilen, beslemesi ve elleçlenmesi zor olan ürünlerin, tașınması, ișlenmesi, tartılması ve paketlenmesi uzmanlığına sahiptir.

Hastamat - Çok Kefeli Terazi Sistemleri

1953 yılında Almanya’da kurulan Hastamat șirketi; tartım, dozajlama, sayım ve dikey dolum makinelerini içeren hat çözümleri sunmaktadır. 60 yılı așkın tecrübe, sahip olduğu yaratıcılılık, yenilik ve kalite kendisini rakiplerinden ayırmaktadır. Hastamat, müșterilerinin ihtiyaçlarına göre de özel çözümler sunabilmektedir.

Leich&Mehl - Etiketlendirme Makineleri

Kernen, Almanya merkezli Leich&Mehl, 20 yılı așkın bir süredir tartım ve fiyat etiketleme makinelerinde standartları belirlemektedir. Taze et uygulamalarına yönelik çözümleri uzun yıllardır endüstride kullanılmakta olup milyonlarca defa etiketleme yapmıștır. Leich&Mehl gıda sektöründe kendisini kalitesi ile kanıtlamıș bir teknoloji tedarikçisidir.

MULTIVAC olarak partnerlerimiz arasında ayrıca; salam, sucuk, sosis, pastırma gibi et ürünleri ile kașar ve hellim tipi peynir ürünlerinin dilimlenmesinde, yarı ve tam otomatik olmak üzere sanayi tipi tezgah üstü dilimleme makineleri çözümleri sunan Graef, ile et formlama ve yüksek teknolojili pastörizayon makineleri üreten Högger de yer almaktadır. MULTIVAC: Entegre paketleme hat çözümleri

Tek bir kaynaktan entegre olarak sunulan MULTIVAC çözümleri sayesinde size özel ‘’terzi iși’’ paketleme çözümü, paketleme ișlemlerinde güvenilirlik, mükemmel kalitede danıșmanlık ve satıș sonrası teknik servis hizmetleri elde edeceksiniz. MULTIVAC olarak tüm çözüm ortaklarımızın makine ve hizmet konularındaki kalite standartlarının sürekliliğini garanti ediyoruz. Danıșmanlık hizmetimize bașvurun ve gıda paketleme çözümleri geliștirme konusunda çok uzun yıllara dayanan deneyimimizden faydalanın.

MULTIVAC S 800

Rühle

REX,

Foodlogistik

TVI

Cabinplant

Schröter

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.