İntermak, süt ve gıda sektöründe iddialı

İntermak Genel Müdürü Hüsamettin Sönmez, anahtar teslimi tesis kurarken doğru ve optimum teknoloji seçiminde ücretsiz danışmanlık hizmeti verdiklerini belirterek “Bu yıl İntem hijyen ürünlerimizde fonksiyon geliştirme Ar-Ge’si başlattık” diye konuştu.

Dunya Gida - - İçindekiler -

27 yıldan beri süt ve gıda sektöründe faaliyet gösteren İntermak, tecrübe birikimi ve geniș ürün yelpazesiyle iddialı. Firma makina, katkı maddeleri ve hijyen grubu olmak üzere üç ana grupta Milkol, İntem, Provita ve Süper Maya markalarıyla üretim faaliyeti gösteriyor.

İntermak Genel Müdürü Hüsamettin Sönmez, “Yurtiçinde ve yurtdıșında olușturduğumuz tecrübe birikimini gıda sektörünün hizmetine sunuyoruz. Anahtar teslimi tesis kurarken doğru ve optimum teknoloji seçiminde ücretsiz danıșmanlık hizmeti veriyoruz. Ar-Ge müdürlüğümüz sektörün talep ve ihtiyaçlarına uygun yeni ürünler tasarlamaya devam ediyor. Bu yıl İntem hijyen ürünlerimizde fonksiyon geliștirme Ar-Ge’si bașlattık. Makine konusunda da yeni ürün çalıșmalarımız devam ediyor. İntermak olarak, güçlü mühendislik kadromuzla, proses danıșmanlığı ve çözümleriyle, yatırımcıya doğru teknoloji seçiminde yol gösteriyoruz” diye konuștu.

Milkol markası adı altında makine ekipman üretiminde, paslanmaz malzeme ağırlıklı olarak soğutma, depolama ve proses tankları, pastörizatörler, her çeșit peynir, yoğurt, fermente ürünler ile süt üretim hatları üretiyoruz diye belirten Hüsamettin Sönmez, Fabrika porjelendirmesi, üretim, tedarik, montaj ve ișletmeye alım süreçleriyle anahtar teslimi tesisleri yurtiçi ve yurtdıșında kuruyoruz. Ayrıca kimya, kozmetik ve meșrubat sektörlerine de muhtelif ekipmanlar üretiyoruz” dedi.

Sönmez, “Peynir Mayası üretiminde Süper Maya ve Fermento markalarıyla endüstriyel ve ev tüketimi için mikrobiyel peynir mayası üretmekteyiz. Birçok ülkeye peynir mayası ihracatımız da devam etmektedir. İntem markasıyla hijyen ürünleri imalatı yapıyoruz. Endütriyel CIP ürünleri, Sağım sistemleri ve soğutma tankları için temizleyeciler üretiyoruz. El ve çiftlikler için meme dezenfektanlarını yüksek kalitede üretmekteyiz. Hijyen turnikeleri ve bariyerleri de geniș ürün yelpazesiyle devam etmektedir” dedi.

Hüsamettin Sönmez Yıldız Doğruer Yemiş

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.