Nescafé’den geleceğin şeflerine kahve eğitimi

Dunya Gida - - Haber -

Nescafé, 80 yıllık deneyimini kahve eğitimleriyle yeni nesillere aktarıyor. Kahve uzmanı Nescafé, Türkiye’de kahve eğitimi dersi veren tek eğitim kurumu İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin Gastronomi ve Mutfak Sanatları programı öğrencisi olan profesyonel șeflere, ev dıșı tüketimden sorumlu iș birimi olan Nestlé Professional ile özel Barista eğitimi verdi. Profesyonellerden profesyonellere düzenlenen bu eğitim kapsamında geleceğin șefleri tüm gün boyunca çekirdekten fincana kahvenin tüm așamalarını Nescafé’den öğrendiler.

10 Mayıs Perșembe günü gerçekleștirilen derslerde çekirdek kavurma, öğütme ve demleme teknikleri uygulamalı olarak anlatıldı. Öğrencilerin ilgiyle takip ettiği çiçekten meyveye, kahve çekirdeğinin toplanmasından çeșitlerine, kavurma dereceleri ve isimlerine kadar her ayrıntının aktarıldığı 1 saatlik eğitimin ardından tüm gün süren uygulamalı derslere geçildi. Öğrencilerle birlikte çekirdek kavurma, öğütme ișlemleri yapılırken, sonrasında da demleme teknikleri beraberce uygulandı. Günün sonunda yer alan End Cup dersinde ise kahvenin müșteriye sunulması așamasına geçildi. Nestlé Professional’ın 2017 yılının sonunda lansmanını yaptığı çekirdek kahve Nescafé Superiore çekirdek kahve ve Nescafé Milano çekirdek kahve makinesi ile yapılmıș kahve çeșitlerinin üzerine Latte Art çalıșması öğretildi ve sütlü köpüklü kahvelerin üzerine toz kahve ile sanatsal çalıșmaların nasıl yapılacağı gösterildi.

Barista eğitimi tamamlandıktan sonra da Nestlé Professional Ülke Müdürü Arzu Alibaz ile İstanbul Bilgi Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Bașkanı Zehra Dilistan Shipman, öğrencilere sertifikalarını takdim etti.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.