CNR Food İstanbul’da 1600 marka yerini aldı

Dunya Gida - - İçindekiler -

CNR Food İstanbul, 5-8 Eylül 2018 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy’de gerçekleşti. CNR Food İstanbul’da, gıda, ambalaj, ev dışı tüketim ürünleri ve tedarikçileri sektörünün önde gelen markaları 4 gün boyunca en yeni ürünlerini sergilediler.

Dünyanın en büyük gıda fuarı olma hedefi ile organize edilen CNR Food İstanbul’da, gıda, ambalaj, ev dıșı tüketim ürünleri ve tedarikçileri sektörünün önde gelen markaları 4 gün boyunca en yeni ürünlerini sergilediler. Gıda, ev dıșı tüketim ve ambalaj sektörlerinin ihracat oranlarını artırmak için organize edilen CNR Food İstanbul katılımcılarından birçok firma, fuarın daha ilk gününden bir yıllık üretim kapasitesinin siparișini aldı. Fuarda toplamda 1600 marka yerini aldı.

CNR Food İstanbul, CNR Holding kurulușlarından İstanbul Fuarcılık tarafından, İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, Ev Dıșı Tüketim Tedarikçileri Derneği ve Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu ișbirliğinde organize edildi. Çekya, Hindistan, Rusya, Özbekistan, Çin ve Malezya gibi ülkelerin pavilyon olarak yer aldığı fuarda birçok ülkeden alıcı firmalar katılımcılarla bir araya geldi.

Fuarın ilk iki günü gerçekleșen ve yoğun ilgi gören B2B eșleștirme programı sayesinde ürün gruplarına göre kategorize edilen katılımcılar, özel bir alan içerisinde uluslararası alım heyetleri ile ikili görüșme imkanına sahip oldular. Fuar- da, 60 ülkeden 350 VIP alıcı ile ikili iș görüșmesi organize edildi. Özel olarak ağırlanan uluslararası alım heyetlerinin yanı sıra fuara 86 ülkeden gelen ziyaretçiler Türk gıda firmalarına ihracatlarını artırma imkanı sağladı. CNR Food İstanbul’un toplam iș hacmi ise 2.5 milyar dolar olarak ön görülüyor.

Fuarın yabancı alıcı rakamlarında, geçen yıla oranla yüzde 46’lık gibi önemli bir artıș sağlandı Geçtiğimiz yıl CNR Food İstanbul Fuarı ziyaretçisinin yüzde 15’i online bilet üzerinden fuara giriș yaptı. Bu yıl ise bu rakam, yaklașık beș kat artarak yüzde 66’ya ulaștı.

Dünyanın en ünlü șeflerinden șov

International Cooking Show etkinliği kapsamında dünyanın en ünlü șeflerini de bir araya getiren CNR Food İstanbul, Rusya, Hindistan, Çin, Çekya, Tayvan, Malezya’nın da aralarında bulunduğu pek çok ülkenin lezzetini ve kültürünü ziyaretçilerin beğenisine sundu. Doğrudan halkın sağlığını etkileyen gıda sektörünün üretici ve tüketicisinin bilinçlenmesi, ürünlerin kalite ve denetimlerinin doğru bir șekilde yapılabilmesi için iki oturum șeklinde bir de panel düzenlendi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.