30 PROJE

Dunya Insaat - - İnşaat -

Akros İstanbul, 150 milyon TL'lik yatırımla Beylikdüzü'nde yükseliyor Asrın Konakları Marina,

1 milyon 600 bin TL'den satışta

Akproje-Ertok Yapı ve Kaysel İnşaat'tan oluşan konsorsiyum tarafından gerçekleştirilen Akros İstanbul, Beylikdüzü-Esenyurt ve Büyükçekmece'nin kesişme noktasında 125 metreyle bölgenin en yüksek binası olarak inşa ediliyor. 150 milyon liralık yatırım değerine sahip, biri 35 diğer ikisi 18 katlı üç blok şeklinde yükselen Akros İstanbul projesi, toplam 496 konut ve 33 ticari üniteden oluşuyor. Lüks bir yaşam projesi olarak düşünülen Akros İstanbul'da daire büyüklükleri, 79 metrekare ila 312 metrekare arasında değişiyor. 1+0, 1+1, 2+1 ve 5+1 ‘den oluşan daire seçenekleri modüler yapıya sahip olduğu için 3+1 ve 4+1 büyüklüğünde daireler elde etmek de mümkün.

Projenin lansman toplantısında konuşan Akproje Yönetim Kurulu Başkanı Adem Soytekin, “Akros İstanbul'da dairelerin satış fiyatları ise 330 bin TL'den, metrekare birim fiyatları ise 3 bin 800 TL'den başlıyor. Teslimlerini Aralık 2018'de gerçekleştireceğimiz ‘Akros İstanbul', hem yatırım hem de oturum amaçlı konut sahibi olmak isteyenlere 60 ay 0, 120 ay 0,45 faizle ödeme kolaylığı sağlıyor” dedi. Ertok Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Tokmakçı da konuşmasında, Akros İstanbul'un bütün dairelerinde var olan balkonların, kapalı ev hayatının dışında keyif yapmak isteyenler için ideal olduğunu vurguladı. Tokmakçı, şunları söyledi: “Büyüklükleri 7 metrekare 22 metrekare arasında değişen balkonların yanı sıra projemizin 35'inci katında bulunan seyir terası da bölgeye hakim manzarasıyla fark yaratıyor. Ayrıca yüksek binaların önemli sorunlarından biri olan havalandırma sistemleri yerine, binalarımızda kullanılan doğal havalandırma imkanı da ev sahipleri için önemli bir ayrıcalık olacak.”

33 cadde dükkanıyla ihtiyaçlara cevap verecek

Tokmakçı, Akros İstanbul'un 33 adet cadde dükkanıyla küçük bir çarşı görünümünde olduğunu belirterek, “Market, eczane gibi günlük gereksinmelerin karşılanabileceği dükkanların yanı sıra kafe ve restoranlar da buluşma mekanları olarak tasarlandı. Büyük bir kapalı otoparka sahip projede alışverişe gelenler için park sorunu yok. Havuz, fitness, sauna, Türk hamamı gibi sosyal donatıları olan proje, sağlıklı ve keyifli bir hayat sürmek isteyenlere cazip imkanlar sunuyor. Ayrıca 7/24 güvenliğin sağlandığı ‘Akros İstanbul'da ‘önce huzur' mottosu projeye yön veren ilkelerin başında geliyor” diye konuştu. Akproje Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Doğan, Akros İstanbul'un ulaşım konusundaki avantajlarıyla ilgili şunları söyledi:

“Konut tercihinde belirleyici etkenlerin başında ulaşımın kolaylığı geliyor. Akros İstanbul Tüyap Fuar Merkezi'ne, TEM Bağlantı Yolu'na, hastanelere, okullara, AVM'lere ve havaalanına olan yakınlığıyla son derece merkezi bir konuma sahip. Metrobüse komşu olan projemiz, planlanan metro durağına da birkaç adım mesafede. Bu avantajlı konumun, Akros İstanbul'a olan talebin en önemli nedenlerinden biri olacağını düşünüyoruz.”

Projenin ödeme kolaylıkları konusunda açıklama yapan Kaysel İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selami Sarıçiçek ise, “Peşin alımlarda özel indirim uyguladığımız gibi kişiye özel esnek ödeme seçenekleriyle de ev sahibi olmak isteyenlere önemli avantajlar sunuyoruz. Ayrıca düşük aidat garantisi vererek, yüksek aidatlardan bunalmış olanlara ekstra bir kolaylık sağladık” dedi. Akproje-Ertok Yapı ve Kaysel İnşaat'dan oluşan ortak girişimin teslim ettiği iki, devam eden üç ve 2018 yılı içinde yapımına başlanacak iki adet projeleri daha bulunuyor. Grup şirketleri sayesinde bugün yaptıkları inşaatların sadece yüzde 20'lik bölümünü oluşturan mal ve hizmeti dışarıdan satın alıyorlar. Kalan yüzde 80'i grup şirketleri ile 3 bin kişiden oluşan istihdam gücüyle sağlanıyor. Grup şirketlerinin 2016 yılı cirosu ise yaklaşık 500 milyon TL. 2017 yılı için 600 milyon TL, 2020 yılında da 1 milyar TL'lik bir ciro hedefleniyor.

Soldan sağa: Selami SARIÇİÇEK, Adem SOYTEKİN, Erdal TOKMAKÇI ve Şenol DOĞAN.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.