49 SERAMİK

Dunya Insaat - - İnşaat -

Bien Seramik, 10'uncu yılında bayilerini Antalya'da ağırladı

Bien Seramik, ‘Birlik' adını verdiği geleneksel bayi toplantısını mayıs ayında Antalya'da düzenledi. Toplantıya Türkiye genelinden bayiler katılım gösterdi. Sektörde 10'uncu yılını kutlayan Bien Seramik, özel etkinlikler de organize etti. Bayi toplantısının açılış konuşmasını yapan Bien Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Ercan, sektörde 20'inci yıllarını doldurduklarını söyleyerek, “10 yıldır Bien Ailesi olarak kendimize yol çizdik. Bu yolda dürüst ve alçakgönüllü nesiller yetiştirmek çok önemli. Bizlerin de bu konuda üstümüze düşen görevleri layıkıyla yerine getirmemiz gerekiyor” dedi.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ercan ise, “Ufku, vizyonu ve hayali olan insanlar kazanıyor. Dolayısı ile sadece işinizi doğru yapmak yeterli olmuyor. Bilgiyi kullanıp aynı zamanda da fark yaratmamız gerekiyor. Biz Bien Ailesi olarak çok güzel hayaller kurduk, Nurullah Ercan'da bize hayallerimizi gerçekleştirmemiz için imkanlar sundu. Ben sizlerin huzurunda kendisine tekrar teşekkür etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Bien Satış Grup Başkanı Metin Savcı da konuşmasında, seramik ve inşaat sektörünün son iki yılını rakamsal verilerle değerlendirdi. Savcı, “2016 yılının ilk altı ayı beklentilerimizin üzerinde büyüdük. Fakat ülkemizde gelişen bazı olumsuz koşullar 2016 yılının ikinci yarısında sektörde şok etkisi yarattı. Sektör yılsonuna doğru biraz ivme kazandı. Ülke ekonomisine baktığımızda 2016 yılında 2.9'luk bir büyüme gerçekleşti. Bu büyümeye etken 2016'nın ilk altı ayı oldu. TÜİK'in raporuna göre inşaat sektöründe 2016 yılının ilk altı ayındaki pozitif etkenlerle sektör yüzde 6.9'luk bir büyüme gösterdi. 2016'da yaşanan tüm olumsuz gelişmelere rağmen 1 milyon adet yapı ruhsatı alındı. 1 milyon 340 bin adet konut satışı gerçekleşti. İnşaat sektörünün ülke ekonomisi içindeki payı yüzde 8 seviyelerindedir. Yan sektörleri göz önünde bulundurduğumuzda sektörün ülke ekonomisindeki payı yüzde 30 civarında oluşmaktadır. Bunun yanında maalesef enflasyonda yukarı doğru tırmandı. Enflasyonun dizginlenmesi hepimiz için çok önemli” açıklamalarında bulundu.

“Kapasitemizi artırdık”

Üretim ve pazarlama faaliyetlerinden de bahseden Savcı, Bilecik ve Bozüyük'teki fabrikalarında gelen talepleri dikkate alarak üretim kapasitelerini artırdıklarına değindi. Üretim tesislerindeki tüm hatlarda dijital baskı teknolojilerini kullandıklarını ifade eden Savcı, 2016 yılından bu yana yaklaşık bin 600 ustaya eğitim verdiklerini ve eğitimlerin önümüzdeki yıl da devam edeceğini belirtti. Savcı, “Tasarım açısından da yoğun bir dönem geçirdik. Bu yıl dört farklı ebatta ürün çıktık. Özellikle duvar karosunda 40x120 ebadımızla sektörde fark yarattık. Bu ürünlerin pazara dinamizm getirdiğine inanıyorum. Seramik sağlık gereçlerinde Selection adını verdiğimiz koleksiyon Kristal, Dune, Flash ve Pent adında dört yeni seriden oluşuyor” şeklinde konuştu.

49

Ali ERCAN

Metin SAVCI

Nurullah ERCAN

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.