78 MOBİLYA

Dunya Insaat - - İnşaat -

Loda, Orta Doğu'ya açıldı

Ev dekorasyonunda stil ve şıklığa rehberlik eden ve sahip olduğu yüksek gustoyla ilham veren tasarımlara imza atan Loda, kalite ve sitilini Orta Doğu'ya taşıyor. Yurt içi ve yurt dışında toplam yedi mağazası bulunan Loda Mobilya, Filistin'e açacağı iki mağazayla bu sayıyı dokuza yükseltiyor. Filistin'in önemli şehirlerinden Ramallah ve Nablus'ta iki ayrı noktadan hizmet verecek olan Loda'nın yeni hedefi ise İsrail.

Çarpıcı tasarımları ve cesur dokunuşları, modern/loft mobilya tarzıyla birleştirerek yaşam alanlarına yeni bir soluk kazandıran Loda, "konsept mobilya" fikriyle oluşturduğu mağazalarıyla yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da ses getirmeye devam ediyor. Son hamlesini Filistin'de yapan Loda, Orta Doğu'nun önemli markalarından Rawaj ile anlaşarak markalaşma anlamında büyük bir adım atıyor.

Rawaj ile iş birliği

Loda, İsrail ve Filistin pazarının yüzde 40'ına hakim olan ve kalitesiyle Orta Doğu'daki lokomotif markalardan biri olan Rawaj'a bayilik vererek mağaza zincirine iki yeni halka daha ekliyor. Orta Doğu'daki en büyük mobilya mağaza zincirlerinden birine sahip olan Rawaj'ın 20 yıllık tecrübesi, Loda'nın “Mutluluğa hizmet eden tasarımlar” felsefisiyle birleşiyor.

Loda'nın yeni bayisi olan Rawaj, aynı zamanda Rawaj Kids markasıyla da Orta Doğu'da sektörünün önemli oyuncularından biri konumunda. Bu anlamda önemli bir iş birliği içinde olduklarını dile getiren Loda Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Karaçak, “Orta Doğu'nun en prestijli markalarından biri olan Rawaj ile önemli bir franchise anlaşması yaparak büyük bir yatırıma imza attık. Üç kat ve 2 bin metrekarede hizmet verecek olan mağazalarımız yenilenen dekorasyona, Loda ürünleri ve aksesuarları da eşlik edince rafine zevklerin buluştuğu bir merkez haline gelecek. Bu mağaza atağı, hem Türkiye'ye katma değer sağlayacak, hem de ürün farklıklarımızın yanında, mağazamızdaki Loda konsepti ile Orta Doğu pazarında fark yaratacaktır. Bu anlamda, Filistin'in bir numaralı mağazası olma yolundaki hedefimize son hızla devam etmekteyiz” dedi.

Çizgi üstü konseptlerle Loda rüzgarı esecek

Tech Design Mobilya iştiraki olan, 2000 yılından bu yana, ileri teknolojiyi ve insan emeğini birleştirerek ürettiği mobilyalarla sektörde kendine has bir yer edinen Loda, modern, yalın ve fonksiyonelliğin ön planda olduğu bir mottosuyla ilerlemesini sürdürüyor. Felsefesini, hem yurt içi pazarına hem de yurt dışı pazarına taşıyan Loda, Orta Doğu'nun mobilya devi Rawaj ile başlattığı iş birliğiyle markalaşma sürecine ivme kazandırmış oldu.

Hedefin rotası belli: “Devler ligi”

Loda Mobilya, Gürcistan, Azerbaycan, Belarus'tan sonra İsrail / Filistin bölgesinde yaptığı bu son hamleyle global bir marka olma yolunda emin adımlarla yürüyor. Yıl sonuna kadar atılımlarına iki yeni konsept mağaza daha ekleyecek olan Loda'nın hedefi ise yurt dışındaki satış payını artırarak dünya markaları arasında söz sahibi olmak.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.