Wilo, geleceğin pompa teknolojilerini geliştirecek

Dunya Insaat - - Yatırım -

Wilo, pompa sistemleri sektörünün geleceğine yön verecek olan ilk “akıllı fabrikanın” temellerini attı. Almanya'nın Dortmund kentinde inşaat çalışmaları başlayan akıllı fabrika, Wilo'nun dijitalleşme stratejisinde önemli bir aşama olacak. Mimarisiyle bulunduğu bölgenin çehresini değiştirecek olan akıllı fabrika, 100 milyon avrodan fazla yatırımla kurulacak olan Wilo-Campus Dortmund adlı tesisin önemli parçası olacak. Bir dizi fonksiyonel binanın da yer alacağı, yaklaşık 26 futbol sahası büyüklüğünde, 194 bin metrekarelik bir alan üzerinde inşa edilecek olan tesisin 2022 yılında tamamlanması planlanıyor. Tesisin içinde yer alacak akıllı fabrika ise 2019 yılının başında faaliyete geçecek.

“Geleceğin dijital fabrikasını inşa ediyoruz"

Wilo-Campus Dortmund projesinin temel atma töreni Wilo Yönetim Kurulu Başkanı Oliver Hermes'in ev sahipliğinde siyaset, ekonomi, bilim, kültür ve spor alanlarından 150'ye yakın konuğun katılımıyla yapıldı. Törende yaptığı konuşmada muhteşem bir projeyi başlattıklarını vurgulayan Wilo Yönetim Kurulu Başkanı Oliver Hermes, “Geleceğin dijital fabrikasını inşa ediyoruz" dedi. Hermes, şirketin dijitalleşme stratejisine dikkat çekerek şunları söyledi: “Sektörümüzün yenilikçi lideri ve dijital öncüsü olarak yeni standartlar belirliyoruz. ‘Dijital öncü' kavramını özellikle vurguluyorum. Çünkü içinde bulunduğumuz dijital çağda ön plandaki oyuncular arasında yer almak istiyoruz. Şirketimizin dijitalleşme vizyonu üretim standartlarından ürünlere, satış süreçlerinden yeni iş modellerine kadar tüm fonksiyonları kapsıyor.”

Fabrikanın yapıldığı Dortmund kentinin de içinde yer aldığı bölgenin North Rhine-Westphalia Başkanı Hannelore Kraft da, Wilo'nun bu büyük girişimine övgüde bulunarak, “Wilo gibi şirketlerin dijital çağın getirdiği muazzam potansiyelleri fark etmesinden dolayı çok memnunuz. Endüstri 4.0 olgusu, gelecekte bölgemizin ekonomisinin de itici gücü olacak” şeklinde konuştu.

"Sürdürülebilir kalkınma için önemli bir hamle yaptık"

“Wilo-Campus Dortmund" projesinin İnşaat Komitesi Başkanı Dr. Markus Beukenberg ise, törende yaptığı konuşmada dev projenin sektör için önemini vurgulayarak, "Yeni fabrikayla kendimizi geleceğe hazırlıyor ve dijitalleşme sürecine ivme kazandırıyoruz. Sürdürülebilir kalkınma için önemli bir hamle yaptık" dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.