Türkiye'nin en iyi asansörleri seçildi

Dunya Insaat - - Asansör -

Kuruluş amacı Hollanda Krallığı sınırları içerisinde çalışan asansörlerin güvenlik seviyesini üst düzeye çıkarmak olan Liftinstituut, Türkiye'de ve bölgede büyürken, asansör ve yürüyen merdiven güvenliğine dikkat çekmek için yarışma düzenledi. Dünyanın dört bir yanındaki asansör ve yürüyen merdivenleri 80 yıllık tecrübesiyle denetleyen Hollandalı bağımsız denetleme kuruluşu Liftinstituut'un her yıl yurt dışında düzenlediği ‘Yılın En İyi Asansör ve Yürüyen Merdiven Yarışması' bu yıl Türkiye'de de gerçekleştirildi. Liftinstituut'un Türkiye ofisi Liftinstituut Solutions tarafından bu yıl ilk kez İstanbul'da düzenlenen yarışmanın sonuçları belli oldu.

Konut, rezidans, AVM, karma projeler, otel, sağlık kampüsü, ofis gibi gayrimenkul projelerine danışmanlık hizmeti veren Liftinstituut önderliğinde gerçekleştirilen 'Yılın En İyi Asansör ve Yürüyen Merdiven Yarışması' için ödül töreni düzenlendi. Liftinstituut'un denetlediği ve belgelendirdiği firmalar arasında yapılan yarışmada Türkiye'nin en iyi asansör ve yürüyen merdiven firmaları açıklandı. Her kategoride ürünün montajı/bakımını yapan firma ile ürünün sahibi/işletmecisini ödüllendirildiği yarışmada, beş ayrı kategoride toplam 16 ödül verildi.

Albert-Jan Van Ommen: “Türkiye ofisimiz

Orta Doğu'nun merkezi”

Yılın En İyi Asansör ve Yürüyen Merdiven Yarışması'nı her yıl yurt dışında ve uluslararası çapta düzenlediklerine dikkat çeken Liftinstituut CEO'su Albert-Jan Van Ommen, “Bu yıl ilk defa İstanbul'da düzenledik ve bundan sonra geleneksel hale getireceğiz. Yarışmayı İstanbul'a taşıdık çünkü Türkiye ofisimiz bizim gözbebeğimiz. Hollanda dışındaki ilk ofisimizi 2002'de Türkiye'de açmıştık. Şimdi tüm Ortadoğu ülkelerini Liftinstituut Solutions Türkiye ofisimiz ile İstanbul'dan yönetiyoruz. Yakın zamanda Türkiye'yi Ortadoğu'nun yatırım merkezi haline getirmeyi planlıyoruz ve bu yönde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bizim için Türkiye'deki asansörlerin dünya ve AB standartlarında olması büyük önem taşıyor. Bu nedenle de Yılın En İyi Asansör ve Yürüyen Merdiven Yarışması'nı Türkiye'ye taşıdık” dedi.

Süleyman Özcan: “Dünya standartlarını yakalamalıyız”

Yarışmayı, Türkiye ve bölgedeki asansör ve yürüyen merdiven güvenliğine dikkat çekerek, toplum ve bireyler üzerinde algı yaratmak amacıyla düzenlediklerini vurgulayan Liftinstituut Solutions Türkiye Bölge Müdürü Süleyman Özcan ise, “Türkiye genelindeki var olan binalardaki asansörlerin bakımlarının ve modernizasyonlarının AB standartlarında olmasını hedefliyoruz. Yarışmamız, bu hedefimizi destekleyen adımlardan bir tanesi. Bu işi doğru yapan firmaları ödüllendirmekten mutluluk duyuyoruz. Bu ödüllerin sektöre örnek olacağına, firmaların motivasyonlarını artıracağına ve diğer firmaları da teşvik edeceğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.

43

Albert-Jan Van OMMEN

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.