Hilti Türkiye, 20’nci yılında yüzde 25 büyüme hedefliyor

Dunya Insaat - - Şirket Haberleri -

Global inşaat endüstrisine ileri teknoloji inovatif çözümler sunan elektrikli el aletleri sektörünün önemli oyuncusu Hilti, Türkiye pazarında 20'nci yılını kutluyor. Hilti Türkiye'nin göstermiş olduğu hızlı gelişimle 2011 yılından bu yana; 10 ülkenin bağlı bulunduğu bölgesel bir üs konumunda olduğunu vurgulayan Hilti Türkiye ve Orta Asya Pazarlama Direktörü Talat Özkan, iç pazara ise merkez ofisi ve beş bölge müdürlükleriyle hizmet sunduklarını kaydetti. Hilti Türkiye olarak, her yıl ortalama yüzde 20 sürdürülebilir büyüme hedeflediklerini söyleyen Özkan, “Hilti Türkiye'nin 20'nci yılını kutladığımız 2017 yılında da en az yüzde 25 ve üzeri büyümeyi, iki yeni mağaza açmayı ve yeni mağazalarla birlikte yaklaşık 35 bin ziyaretçiye ulaşmayı hedefliyoruz. Şu anda merkez ofisimizin yanı sıra bölge müdürlüklerimiz ve 285 çalışanımızla, Türk inşaat sektörüne katma değeri yüksek, inovatif ürünler sunmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu. Hilti Türkiye için pazar değerlendirmesinde bulunan Özkan, “Pazarın lider firmalarından biriyiz. Kalite, güvenlik, inovasyon ve müşterilerimizin çözüm ortağı olmak stratejimizin temelini oluşturuyor. Hilti olarak, inşaat sektöründe fark yaratmak için varız” diye konuştu.

“Ürünlerimizde iki yıla kadar masraf yok”

Kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik yeni teknolojiler geliştirdiklerini vurgulayan Özkan, satış sonrası hizmet ile ilgili şunları

söyledi: “Satış sonrası hizmete çok önem veriyor ve eşsiz bir servis hizmeti sağlıyoruz. Makinelerimizde ‘iki yıla kadar masraf yok' uygulamamız bulunuyor. Satın alındıktan sonraki iki yıl içerisinde makine bir sorun çıkarırsa, bakım veya değişim hizmetlerini ücretsiz olarak biz karşılıyoruz. Ayrıca şantiyelerde ürünlerimizin kullanımıyla ilgili olarak eğitimler veriyoruz” dedi. Her yıl sektöre en az 30 yeni ürün sunduklarını anımsatan Özkan, iş güvenliği için Ar-Ge faaliyetlerine önem verdiklerini belirtti. Özkan, “Kalite, iş güvenliği ve inovasyona verilen önem Hilti'yi Hilti yapan özelliklerin başında geliyor. Hilti olarak, inşaat el aletleri kullanımındaki kazaları minimuma indirmeyi hedeflediğimiz ve iş güvenliği bakımından yüksek önem taşıyan Ar-Ge faaliyetlerimizle de farklılaşıyoruz. Bu kapsamda yaklaşık 351 milyon TL yatırımla Hilti'nin tarihindeki en büyük yatırım projesi olan Hilti İnovasyon Merkezi'miz, şirketimizin inovasyon kabiliyetini, ilerleme hızını ve gelişmiş teknolojilere olan uzun vadeli taahhüdünü güçlendiriyor. Her sene ortalama 30 ürün lansmanı yapan fimamız, satışlarının yaklaşık yüzde 30'unu yeni ürünlerinden sağlıyor. Bu yatırımlara devam ederek, kullanıcı sağlık ve güvenliğini korumak için durmaksızın yeni teknolojiler geliştirmeyi sürdüreceğiz” ifadelerinde bulundu.

“Kablosuz akülü ürünlere yönelim var”

Sektör değerlendirmesinde bulunarak, inşaat sektörünün son yıllarda gösterdiği büyüme ile inşaat el aletleri sektörünün de geliştiğini ifade eden Özkan, elektrikli el aletleri pazarının yaklaşık yüzde 15 büyüdüğünü kaydetti. Özkan, “Bu büyüme trendi içinde teknolojisi ve kullanım kolaylığı ile fark yaratan çalışan dostu ürünler öne çıkıyor. Bunlar içerisinde de özellikle kablosuz akülü ürün pazarı hızla büyüyor. Kablosuz ürünlerin, elektrikli el aletleri içindeki payı beş yıl önce yüzde 1 iken, üç yıl içinde yaklaşık yüzde 10 seviyesine ulaştı. Hem Türkiye'de hem de dünyada kablosuz akülü ürünlere doğru bir yönelimin söz konusu olduğunu gözlemliyoruz. Kablo çekme derdine son veren bu ürünler, kablo kopması nedeniyle yaşanan maliyeti de sıfıra indiriyor. Ayrıca pratik kullanım avantajıyla verimliliğin artmasını sağlıyor. Bu kapsamda biz de Hilti Türkiye olarak en az kablolu ürünler kadar yüksek performansa sahip kablosuz ürünlerimizle segmentteki gelişimimizi sürdürmeyi planlıyoruz” dedi.

Türkiye'de özellikle kentsel dönüşüm projeleriyle birlikte inşaat sektörünün her yıl büyüme gösterdiğini ve ekonomik olarak önemli bir yere gelindiğini belirten Özkan, şunları kaydetti: “Birçok büyük inşaat projesine ev sahipliği yapan Türkiye'de el aletleri sektörünün gittikçe daha da büyüyeceğini ve gelişeceğini öngörüyoruz. Bundan birkaç yıl öncesine kadar Türkiye'de bizim sektörümüzde haksız rekabetin çok yoğun olduğunu, markasız ve ucuz ürünlerin rağbet gördüğünü söyleyebiliriz. Ancak, artık bu durum değişiyor. Çünkü Türkiye'de inşaat sektöründe yukarı doğru giden bir trend var. Hem Türkiye'de hem de Orta Asya'da kalkınma modeli inşaat sektörü üzerine kurulmuş durumda. Gelecek dönemde Ar-Ge'ye yatırım yapan inovatif, kaliteli ve güvenli markaların daha da büyüyeceğini düşünüyoruz.”

66 Talat ÖZKAN:

“Birçok büyük inşaat projesine ev sahipliği yapan Türkiye'de el aletleri sektörünün gittikçe daha da büyüyeceğini ve gelişeceğini öngörüyoruz. Hilti olarak, inşaat sektöründe fark yaratmak için varız.”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.