Yılın en iyi ısı yalıtım ürünü, Coolflex HF

Dunya Insaat - - Şirket Haberleri -

Isıdem Yalıtım tarafından 2016 yılında üretimine başlanan ve sektör profesyonelleri tarafından merakla izlenen ve beğenilen Coolflex HF elastomerik kauçuk köpüğü 2016 yılının En İyi Isı Yalıtım Ürünü seçildi. B2B Medya'nın bu yıl 14'üncüsünü düzenlediği Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri yarışmasının Yılın Isı Yalıtım Ürünü kategorisini Coolflex HF kazandı.

Tüketiciler ve sektör profesyonellerinden oluşan özel jürinin oyları ile belirlenen “Yılın Isı Yalıtım Ürünü” ödülünü kazanan Coolflex HF, Türkiye'nin ilk ve tek halojen içermeyen elastomerik kauçuk köpüğü olma özelliği taşıyor. Böyle bir ödüle layık görülmekten dolayı büyük gurur yaşadıklarını ifade eden Isıdem Yalıtım Genel Müdürü Murat Erenoğlu, “Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri organizasyonundan kazandığımız bu ödül bizim için ilk değil. Geçtiğimiz yıl da Eskişehir'de bulunan Leed Sertifikalı üretim tesislerimiz ile Yılın Yatırımı Ödülü'nü kazanmıştık. Ayrıca geçtiğimiz günlerde İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) tarafından gerçekleştirilen Başarılı İhracatçılar Ödül Töreni'nde İhracat Performans Ödülü'ne layık görüldük. Sektöre kazandırdığımız yeniliklerle adımızdan sıkça söz ettirmeye devam edeceğiz. Bu ödüllere ulaşmamızda emeği geçen başta çalışanlarımıza ve tüm paydaşlarımıza gönülden teşekkür ederiz” diye konuştu.

Coolflex HF elastomerik kauçuk köpüğü; halojenler grubunda yer alan klor, brom elementleri ve bu elementlerin bileşiklerini içermiyor. Yanma sırasında zararlı emisyon salınımına karşı üst düzey performans sağlıyor. Ayrıca düşük ısı iletkenlik katsayısı ile enerji kaybını önleyerek, korozyon oluşumuna karşı yüksek direnç gösteriyor. Yangın esnasında minimum zararlı emisyon salınımı sağlayan Coolflex HF trenlerde, metrolarda, yeraltı tüp geçitlerinde, offshore platformlarında, petrokimya tesislerinde, denizcilik sektöründe, kamu binalarında (okullar, ameliyathaneler, fuar ve kongre merkezleri, kütüphaneler vb.) ısıtma-soğutma-havalandırma ekipmanlarının yalıtımı ve yoğuşma kontrolü amacıyla kullanılıyor. Ayrıca toz ve elyaf gibi zararlı maddeleri içermeyip, daha sağlıklı bir şekilde uygulama imkanı sağlıyor.

Levent PELESEN Murat ERENOĞLU

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.