Ravaber, 2016 ‘Yılın Yangın Yalıtımı Ürünü’ ödülüne layık görüldü

Dunya Insaat - - Şirket Haberleri -

Türkiye'de üretilen ilk ve tek seramik yünü olan Ravaber Seramik Yünü, yüksek derece ısı yalıtım özelliğiyle izolasyon sektöründeki önemli bir boşluğu kapatıyor. 2016 “Yılın Yangın Yalıtımı Ürünü” ödülüne layık görülen Ravaber, fitil, salmastra, seramik yünü levha, seramik yünü kağıt, şerit bant gibi yeni seramik yünü ürünleriyle bu alandaki yelpazesini daha da genişletmeyi hedefliyor.

Ravaber, 56 bin metrekaresi kapalı, toplam 80 bin metrekare alan üzerinde faaliyetlerini sürdürüyor. Firma, yıllık 110 bin ton taş yünü, 3 bin 500 ton seramik yünü üretimiyle Türkiye'nin en büyük taş ve seramik yünü üreticisi konumunda. Firma yaptığı yatırımlar ve kullandığı yenilikçi teknolojiler ile kapasitesini ve ürün çeşitliliğini sürekli artırıyor. Seramik yünü alanında da üretime geçen Ravaber, yıllık 3 bin 500 ton kapasiteye sahip. Firma, Avrupa'nın üçüncü, Türkiye'nin ise ilk ve tek seramik yünü üreticisi.

"Seramik yünümüz, yüksek enerji tasarrufu sağlıyor"

Seramik yününün özelliğine değinen Ravaber Yapı Üretim Planlama ve Satış Destek Uzmanı Murat Koray Arslantaş, “Ravaber seramik yünü, 650 - bin 430 santigrat derece arası uygulamalar için üretilen bir ısı yalıtım malzemesidir. Endüstriyel fırınlarda, kazan, boru, şömine ve bacaların izolasyonunda, termik ve jeotermik santrallerde, yüksek sıcaklık gerektiren her türlü teknik izolasyonda güvenle kullanılır. Isıl ve karakteristik özellikleri, ıslatılıp kurutulduktan sonra bile değişmez ve aynı ısı yalıtım özelliklerini korur. Ravaber Seramik Yünü, yüksek derece ısı yalıtım özelliğinin yanı sıra ses ve yangın yalıtımında da çok etkili bir ürün” dedi. Arslantaş, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Yüksek teknolojiye

sahip Türkiye'nin ilk seramik yünü hattında üretilen ‘Ravaber Seramik Yünü'nde hiçbir şekilde kimyasal bağlayıcı kullanılmadığı için yanma esnasında duman çıkmaz ve koku oluşmaz. Ateş ve izolasyon tuğlalarına göre bünyelerine daha az ısı absorbladıkları için yüksek enerji tasarrufu sağlar. Termal şoka karşı dirençlidir ve asbest içermez.”

75

Murat Koray ARSLANTAŞ

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.