Austrotherm Türkiye’nin yeni ürünü büyük ilgi gördü

Dunya Insaat - - Fuar -

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı himayelerinde, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün teknik desteği ile Yollar Türk Milli Komitesi tarafından düzenlenen 2'nci Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı Ankara Congresium'da gerçekleştirildi. 31 ülkeden 142 katılımcı firma, 7 bin 348 profesyonel ziyaretçinin katıldığı fuara ilk defa katılan Austrotherm Türkiye'nin standı büyük ilgi gördü. Bu ilginin arkasında Austrotherm'in inşaat mühendisliği uygulamaları için lanse ettiği Austrotherm geoBLOCK isimli yeni ürünü ve mühendislik hizmeti var. Austrotherm Türkiye, bu yeni ürünüyle otoyol ve ilgili sanat yapılarının inşaatlarında EPS blok kullanımı ile ilgili farkındalık yaratarak ve bu gibi projeler için verimli, etkin ve ekonomik çözümler sunmayı amaçlıyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü ve Karayolları Bölge Müdürlükleri, kamu kurumlarından birçok yetkili ile karayolu, köprü ve tünel gibi mega yapıların inşaatında sektörün lokomotifi konumunda olan Yüksel Proje, İçtaş, MKC ortaklığı, Makyol, Astaldi, Temel Su, Sargın İnşaat firmalarının yetkilileri tarafından ziyaret edilen Austrotherm standında, Austrotherm geoBLOCK otoyol uygulama filmi büyük ilgi gördü. Geçtiğimiz nisan ayında uygulaması tamamlanan Üsküdar- Acıbadem Otoyol-Bağlantı Yolu projesinde Austrotherm'in EPS Blok ürünü olan geoBLOCK'ların kullanımının anlatıldığı filmde uygulama detayları sektör profesyonellerine anlatıldı. Ayrıca, karayolu inşaatlarında EPS Blok kullanımının canlandırıldığı maket üzerinden de ziyaretçilere sunum yapıldı.

Austrotherm geoBLOCK standındaki önemli aktivitelerden bir diğeri de Austrotherm Türkiye ekibinin, Karayolları 6'ncı Bölge Müdürlüğü yetkililerine yaptığı sunumdu. Karayolları 6'ncı Bölge Müdürlüğü'nün yetki alanında yer alan, zayıf zeminler üzerine inşa edilmiş olan bir köprü yaklaşım rampası için Austrotherm Türkiye İnşaat Mühendisliği Uygulamaları Departmanı tarafından büyük bir titizlikle hazırlanan Austrotherm geoBLOCK tasarımının ayrıntıları 6'ncı Bölge Müdürlüğü yetkililerinin ilgisine sunuldu ve üzerinde istişare edildi.

Fuarda Austrotherm Türkiye'nin bir diğer önemli aktivitesi de fuar çalıştay alanında sektör profesyonellerine yaptığı sunumdu. Austrotherm geoBLOCK İnşaat Mühendisliği Uygulamaları Sorumlusu Emre Akınay tarafından gerçekleştirilen sunumda, kamudan, özel sektörden ve akademik camiadan birçok ilgiliye yakın zamanda uygulaması tamamlanan Acıbadem-Üsküdar Otoyol-Bağlantı Yolu Austrotherm geoBLOCK uygulamasının detayları anlatıldı.

Emre AKINAY

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.