Kartal Wings, 186 milyon yatırım değeriyle yükseliyor

Dunya Insaat - - Yatırım -

Umran Yapı ve 250 milyon TL üzerinde öz sermayesi olan Suudi Arabistan kökenli Amad Gayrimenkul ortaklığı ile hayata geçirilen Kartal Wings, özgün mimari tasarımı, konforlu daireleri, merkezi konumu, ulaşım ağlarına yakınlığı, sosyal donatıları ve peyzaj alanıyla Kartal bölgesinin önemli projeleri arasında yer alıyor. Projenin tanıtım toplantısında konuşan Kartal Wings Satış Koordinatörü Arman Özver, projenin 12 dönüm arazi üzerinde yatay mimaride üç bloktan oluştuğunu ve 278 seçkin dairenin yer aldığını belirterek, her türlü sosyal donatının mevcut olduğunu söyledi. En büyük keyfin 8.5 dönüm yeşil alan içinde yer alan sosyal tesislerde ailelerin ve çocukların bir araya gelme imkanı olduğunu ifade eden Özver, proje ile özlenen mahalle kültürünü hayata geçireceklerini kaydetti. Özver, yaşam merkezinin yapı kalitesinin ise uluslararası standartlarda olacağını vurguladı. Mimar Cem Bender de, Kartal Wings projesinin teknik detaylarını aktardı.

Amad Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Abdulrahman Al Duhaim de, Umran Yapı ortaklığı ile önemli projeleri hayata geçireceklerini ifade ederek, güçlü bir finansal yapıya sahip olduklarını, ilişkide oldukları yatırımcıların desteğini alarak finansal güçlerini 5-6 katına kadar çıkararak 1 milyar TL'nin üstünde yatırımlara girebileceklerini kaydetti. Arap yatırımcıların Türkiye'ye inandığını ve güvendiğini belirten Al Duhaim, Amad Gayrimenkul olarak bu nedenle Türkiye'de olduklarını bildirdi. Birkaç yıl önce 20 kişilik uzman araştırma kadrosuyla Avrupa genelinde gerçekleştirdikleri yatırım fizibilitesi çalışmasında yatırım yapılabilir 12 ülke belirlediklerini dile getiren Al Duhaim, Türkiye'nin bu listede ilk sırada yer aldığını ve Umran Yapı ile birlikte geliştirdikleri projesinin bu yatırım konseptine uygun olduğunun altını çizdi. Kartal Wings projesinin müşteri kitlesinin ev sahibi olmak isteyen kesimler ve Türk yatırımcılar olduğunu vurgulayan Al Duhaim, bu nedenle projeyi Türk aile yaşamının ihtiyaçlarına uygun olarak tasarladıklarını söyledi.

Amad Gayrimenkul Türkiye Genel Müdürü Oğuzhan Olaş da, Amad Gayrimenkul'un Türkiye ile gönül bağı kuran Suudi Arabistanlı iki kardeşin Türkiye'ye karşı duydukları büyük sevgisi ve Türk İnsanına karşı hissettikleri hürmetin sonucunda oluştuğunu belirterek, şunları kaydetti: “Al Duhaim ailesi tarafından Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'ta kurulan firma, Orta Doğu'nun farklı ülkelerinde çok sayıda projeye imza atmış ve gayrimenkul sektöründe büyük deneyim sahibi olmuştur. Firma sahipleri Abdullah Al Duhaim ve Abdurrahman Al Duhaim 2000'li yıllarda sık sık Türkiye'ye gelerek, gerek gayrimenkul sektöründe yaşanan gelişmeleri gerekse Türk ekonomisinin gidişatını çok yakından izlemiş ve Türk ekonomisindeki dinamizmi anlamaya çalışmışlardır. Körfez bölgesinden onlarca, yüzlerce yatırımcının ülkemize gelip çeşitli ticari faaliyetlerde bulundukları bir

gerçektir. Bu yatırımcıların önemli bir kısmı başarılı da olmuşlardır. O yıllarda bugünkü Amad ailesi Körfez'den gelen çeşitli yatırımcılara danışmanlık yaparak Türkiye ile bu yatırımcılar arasında köprü vazifesi görmüşlerdir. Bu süreç biz Amad ailesi için oldukça verimli olmuştur. Çok değerli insanlarla, siyaset adamlarıyla, akademisyenlerle, spor camiası ile işadamları ve bürokratik çevrelerle yakın ilişkiler ve dostluklar kurduk. Sektörde adını duyurmuş birçok firma ile temas kurma imkanı bulduk. Bu firmaların yaptıkları projeleri, uygulama tekniklerini, hedef kitle seçimini, lokasyon tercihlerini sorguladık. Gün geçtikçe ilişkilerimizi güçlendirdik ve tecrübemizi daha ileri noktaya taşıdık. Amad ailesi olarak Türkiye ve Türk insanı ile alakalı bilgi ve birikimlerimizi ve bu ülkeye karşı duyduğumuz sevgiyi ticari bir yatırıma dönüştürmeye karar vererek 2013 yılında Amad Gayrimenkul Geliştirme firmasının Türkiye'de kurulumunu gerçekleştirdik.”

Olaş, bu iş birliğinin meyvesi olarak Kartal'da çok özel bir projeyi gerçekleştireceklerini belirterek, “Kartal Wings projesi gerek mimari tasarımı, gerek merkezi konumu, zengin sosyal donatıları, çok geniş tutulmuş yeşil alanı ve konforlu daireleriyle özel bir proje. Kartal Wings bizim titizlikle çalıştığımız ve önem verdiğimiz bir projemiz. Bundan sonra yapacağımız projelerde de aynı titizlik ve disiplinle ilerleyeceğiz ve bunun gibi özel projeleri Türk halkının beğenisine sunacağız” dedi. Umran Yapı Genel Müdürü Vedat Aktan ise, Amad Gayrimenkul'un Türkiye'de gerçekleştireceği projeler için Umran Yapı'yı tercih etmesinden dolayı teşekkürlerini sunarak, Kartal Wings projesini hızla hayata geçirmeye başladıklarını belirtti.

Kartal'ın merkezi bir konumunda 12 dönüm arazi üzerinde üç blok olarak tasarlanan Kartal Wings projesinde 278 daire ve günlük alışveriş ihtiyacını kolaylaştıran dokuz ticari ünite yer alıyor. 8 bin 500 metrekaresi yeşil alan olarak tasarlanan ve zengin sosyal donatılara sahip olan projede, aile yaşamına uygun olarak 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+2 loft daire seçenekleri bulunuyor.

Adalar manzaralı

Kartal Wings, Kartal'ın yüksek bir mevkisinde bulunuyor. Kapanmaz Adalar manzarasına sahip olan projede sosyal donatılar her türlü ihtiyaca yönelik tasarlanıyor. Proje bünyesinde açık ve kapalı yüzme havuzu, kafeterya, iki sauna, iki Fin hamamı, spor salonu, basketbol ve tenis kortu, açık ve kapalı çocuk parkı, yürüyüş alanları, güvenlik kontrol ve kapalı otopark yer alıyor. Proje lokasyon özelliği sayesinde şehir içinde kolay ulaşım imkanı da sağlıyor. Her türlü toplu taşıma aracına yakın bir konumda bulunan proje, karadan olduğu kadar denizden de kolay ulaşım imkanı sunuyor. Kartal Sahil Yolu sadece 3 dakika, E5 ve yakında hizmete girecek olan Kadıköy-Sabiha Gökçen metro hattı 6-7 dakika mesafede yer alıyor. Alternatif ulaşım imkanlarının çeşitliliği ile hayatı kolaylaştıran Kartal Wings, Pendik Marina'ya 6 kilometre, Sahil Yolu'na 2 kilometre, metro istasyonuna 2 kilometre, hızlı trene 1,6 kilometre, Sabiha Gökçen Havalimanı'na ise 17 kilometre mesafede bulunuyor.

Arman ÖZVER

Abdulrahman Al DUHAIM

Oğuzhan OLAŞ

Vedat AKTAN

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.