Gizerler, Ford Trucks serisiyle bölgeye hizmet veriyor

Dunya Insaat - - Şirket Haberleri -

Müşterilerine satış, servis, yedek parça ve ikinci el gibi hizmetleri aynı çatı altında sunan Ford Trucks Gizerler 4S Tesisi, büyümeyi sürdürüyor. Gizerler Satış Müdürü Hulusi Buyruk, güç, verimlilik ve teknoloji özellikleri ile öne çıkan yeni Ford Trucks serisi ile bölgede fark yaratacaklarını söyledi. Ford Trucks'ın yeni çekici, inşaat ve yol kamyonu serileri hakkında bilgi veren Buyruk, son teknoloji ile geliştirilen ticari araçların E6 uyumlu Ecotorq motoru, kabin içi wi-fi sistemi, şerit takip sistemi ve aktif acil durum frenleme sistemi gibi donanımlarıyla dikkat çektiğini belirtti.

Fikri ve sınai haklarının yüzde 100 Ford Otosan'a ait olan, Türkiye'de geliştirilen ve üretilen ilk ve tek ağır ticari araç motoru Ecotorq'un çevreci ve ekonomik motor teknolojisi ile daha az yakıt tüketerek daha çok verim sağladığına dikkat çeken Buyruk, yeni Ford Trucks serisinin Türkiye ve uluslararası pazarlar için 330-420-480 PS arası güç seçeneklerini E3,E5 ve E6 emisyon seviyelerinde sunduğunu kaydetti. Ecotorq motorun bir önceki versiyonlara göre yüzde 8.5 oranında yakut tasarrufu sağladığına dikkat çeken Buyruk, şöyle devam etti: “Yeni serimiz bağımsız kuruluşlar tarafından yapılan testlerle sektördeki en rekabetçi yakıt tüketim değerlerine ulaşırken tork ve güçteki artış ile de tüm koşullarda yüksek performans sunuyor. Yol kamyonlarımızda arka dingilde mekanik süspansiyon yerine havalı körük sisteminin ve kampana fren sistemi yerine disk fren sisteminin kullanımı, sürücünün konforunu artırıyor.”

"Yeşil Bina'mız Türkiye'de tek"

Adana'daki yeni plazanın 2016 yılının Mayıs ayında Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç tarafından açıldığı bilgisini veren Buyruk, bu yatırımın bölgeye yeni ivme ve renk katacağını bildirdi. Yaklaşık 10 milyonluk yatırım yaptıklarının altını çizen Buyruk, “2013 yılına kadar diğer plazamızda bu faaliyetlerimizi yürütürken sadece satış vardı. 2016 yılı ile birlikte burada; satış, servis, yedek parça ve ikinci el dediğimiz sistem oluşturuldu” dedi. Yeni binalarının ‘yeşil bina' olarak Türkiye'de tek olduğuna dikkat çeken Buyruk, “Ford Trucks bünyesinde yeşil bina sertifikamızı aldık. Yağmur suyundan geri dönüşüm yaparak bütün kullanım suyu hariç diğer suları bina içerisinde kullanabiliyoruz. Bahçe sulamadan tutun da bütün yıkama işlerimizde bu sudan faydalanıyoruz. Işık sistemlerimiz ve kurulu olan birçok sistemi insan sağlığına zararlı olmayan malzemelerden oluşturduk. Bunlar tabi ki kontrol altında yapıldı ve sertifikamızı öyle verdiler” dedi.

“İnşaat sektörünün büyümesi pazar payımızı genişletti”

Otomotiv pazarının Türkiye genelinde yüzde 45 daraldığı bilgisini veren Buyruk, bu durumun Adana'yı daha çok etkilediğini, hem yatırım yapıp hem de bu kadar daralma olmasından olumsuz etkilendiklerini vurguladı. Daralmanın en çok ticari araçlarda olduğunu açıklayan Buyruk, “Fabrikaların üretimi yavaşladı, nakliyeler yavaşladı. Orta ölçekli ticaretle uğraşanların işleri de yavaşladı. Bu olumsuzluklar bizi de etkiledi. Çünkü aklınıza gelebilecek her sektörde biz varız her şey nakliye ile yapılıyor. Bu bir döngüdür, o yüzden sektörlerin ekonomisinin düzelmesi bizlerin de işimizin artması demek” dedi. Türkiye'de son iki yılda inşaat sektöründe büyük bir ivme yakalandığını kaydeden Buyruk, “Şu anda yol kamyonunda Türkiye'de lideriz. Çekici ve inşaatta 2'nci sıradayız. Ama son yılda inşaatta da lider konuma geldik. İnşaatta satış adedi olarak yüzde 40 seviyesindeyiz. Çok sağlam güçlü ve dayanıklı inşaat serisi aracımız var. Birçok ithal rakibimizin karşısındayız. Müşterilerimize verdiğimiz güven ve servis hizmetimizle bu payı artırmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Her ay tanıtım etkinlikleri yapıyoruz”

Her ay bir etkinlik düzenlemeye çalıştıklarını, geçen ay ise müşterilerine yemek düzenlediklerini ve yeni tanıtımlar yaptıklarını açıklayan Buyruk, “1-2 Mayıs'ta Nakliyeciler Sitesi'nde Ford ile ortak bir tanıtım programımız oldu. İki gün boyunca müşterilerimizi orada ağırladık. Etkinliğimiz hem bu tesisin hem Gizerler'in hem de Ford'un bir arada Adana'da olduğunu bilmeleri açısından önemliydi” diye konuştu.

Hulusi BUYRUK

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.