Persan, yurt dışı pazar ağını genişletmeye odaklandı

Dunya Insaat - - Şirket Haberleri -

Perlite dayalı çatı sistemleri, genleştirilmiş perlit, yapı kimyasalları, 'Termoşap' ve 'Termosıva' markalı ürünlerinin imalatını ve satışını yapan Persan Yapı, inşaat ve üretici sanayi sektörlerine hizmet vermeye devam ediyor. A1 sınıfı yanmaz ürünleri ile büyüme kaydeden Persan, pazarlama faaliyetlerini artırmaya odaklandı. Sürdürülebilir, kaliteli ve fiyat odaklı ürünlerle pazardaki konumunu güçlendirmeyi hedefleyen firma, yurt içi ve yurt dışında özellikle ses yalıtımı alanında öne çıkan markalar arasında yer almayı planlıyor.

‘Termoşap' ve ‘Termosıva' markasıyla pazara sundukları ürünlerden olumlu dönüşler aldıklarını belirten Persan Çatı-Cephe-Yalıtım Sistemleri Türkiye Satış Müdürü Ulaş Öztürk, “Geçen yıl marka tanıtımlarımız için Ortadoğu pazarına yatırım yaptık. Bu yıl ise Ukrayna, Almanya, Katar ve Kazakistan ile yeni anlaşmalar yaptık. Böylece dış pazardaki etkinliğimizi artırmak istiyoruz” dedi. En büyük perlit üreticilerinden biri olan Türkiye'de yaptıkları yurt içi ve yurt dışı satışla ülke ekonomisine büyük katkı sağladıklarını söyleyen Öztürk, 2015 yılında piyasaya sürdükleri Termoşap ve Termosıva ürünlerinin kullanıcıya bir çok avantaj sağladığını belirtti. Öztürk, sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye perlit kaynakları bakımından zengin bir ülke. İnşaattan tarıma kadar birçok alanda kullanılıyor. Bizde ürünlerimizde Erzincan Erper Maden işletmesine ait Mollaköy perlitini yapı elemanlarımızda kullanıyoruz. Perlit kullandığımız yapı elemanları standart yapı elemanları ile karşılaştırıldığında A1 sınıfına giren yanmaz özellikte olması sebebiyle nefes alabilen, küf ve bakteri oluşumunu önleyen yapısı, ses ve ısı yalıtımı sağlamasının yanı sıra yangın geçişini engellemesi, standart şap ve sıvaya oranla onlarca kat hafif olmasıyla inşaat sektörünün lokomotifi haline geldi. Termoşap, Termosıva ürünlerimizin yanı sıra 60 yıl suya ve dona dayanıklı kiremit üretimi ve yapı elemanları sektöründe kullanılacak tüm kimyasallar ürün portföyümüzde bulunuyor.”

Yurt içi ve yurt dışı pazarlama ağının yaygınlaştırılması için çalışmalarına hız kesmeden devam ettikleri bilgisini veren Öztürk, “Ürünlerimizi birçok ülkeye ihraç ediyoruz. Bu yıl Ukrayna'ya perlit, Almanya'ya kiremit, Katar ve Kazakistan'a da Termosıva ürünlerimizi gönderdik. Suriye, Ürdün, Irak, Azerbaycan, Gürcistan gibi ülkelere de ihracatımız devam ediyor” şeklinde konuştu. Öztürk, firmalarını global bir marka haline getirmek için Ar-Ge laboratuvarlarında verimlilik kapasitelerini artırdıklarını ifade etti. Öztürk, yurt içindeki etkinliklerini artırmanın yanı sıra yurt dışı pazar paylarını artırmak için de yatırımlarına devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Ulaş ÖZTÜRK

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.