Tuna Çelik Kapı, yurt dışında büyük projelere odaklandı

Dunya Insaat - - Kayseri’de Yapı Sektörü -

Kayseri'nin çelik kapı alanında önde gelen firmaları arasında yer alan Tuna Çelik Kapı, üretimini yaptığı çelik kapı ve ahşap iç oda kapılarını iç pazarın yanı sıra 25 farklı ülkede değerlendiriyor. Firma, Türki cumhuriyetleri, Körfez ülkeleri ve komşu ülkelerde yaptığı ortak çalışmalar ve fuar katılımları ile pazar payını artırmaya devam ediyor. Tunalar Grup bünyesinde yer alan Tuna Çelik Kapı'nın 1998'den bu yana Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösterdiğini söyleyen Tuna Çelik Kapı'nın ortağı Ahmet Tuna, çelik kapı, ahşap iç oda kapısı, yangına dayanımlı sertifikalı otel kapıları, yangın acil çıkış kapıları, villa ve bina giriş kapıları imalatını yaptıklarını belirtti. Üretimlerinin birçok kısmını 25 farklı ülkeye ihracat yaparak değerlendirdiklerini ve dış pazardaki etkinliklerini artırmayı hedeflediklerini söyleyen Tuna, “Pazar payımız Türkiye'de ve dünyada her geçen gün artıyor. Türkiye ekonomisine katkı sağlaması bizi mutlu ediyor. İhracata verdiğimiz önem ile şu an itibariyle 25 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Yurt dışındaki etkinliğimizi artırmak adına Türki cumhuriyetleri, Körfez ülkeleri ve komşu ülkelerdeki bölgenin önemli firmaları ile ortak çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Son iki yıldır bu ülkelerdeki çalışmalarımız doğrultusunda beş yıldızlı otel, çok adetli konut projeleri, akıllı daire kapıları, AVM'ler ve kamu binalarında kapılarımızı kullandırarak hem Türk malı imajını hem de Tuna ismini daha üst noktalara taşımaya çalışıyoruz” dedi.

“Birçok ülkede Tuna markası talep ediliyor”

“Sektörde rekabet adı altında ürünleri gereğinden düşük fiyatlara satmak ve ciddi araştırmalar yapılmadan gerçekleştirilen pazarlama ve ihracat çalışmaları sektöre zarar vermekte. Bilinçli, iş birliği ve araştırma içeren bir mantık ile hareket etmek geleceğimizi kurtaracaktır” diye konuşan Tuna, “ürünleri değerinde satabilmek” ilkesiyle çalışmalarını yürüttüklerini belirtti. Tuna, sözlerine şöyle devam etti:

“Sektörün ihtiyacı olan kaliteli kapıları daha fazla ülkeye ulaştırmak için fuarları önemsiyoruz. Fuarlarda daha kaliteli ürünleri sergileme şansı buluyoruz. Dünyada Türk kapılarının istenmesi ve birçok ülkede 'Tuna' markasının talep edilir olması bizi mutlu ediyor. Bunun yanında lüks kapı imalatı ve özel model yapımına verdiğimiz önem ve Ar-Ge çalışmalarımız markamızı rakiplerimize göre ön plana çıkardı. Kalitenin ve farklılığın tercih edildiği proje ve evlerde modellerimiz ve markamız aranıyor."

Tuna, “2000'li yıllarda başladığımız ihracatımızda son dönemlerde yurt dışı proje odaklı çalışmalar yapıyoruz. Yurt içinden ve yurt dışından gözetim ve belgelendirme firmalarından aldığımız yangına dayanıklı, hırsızlık direnci, ses geçirmezlik, ürün kalite ve üretim sistemi gibi kalite belgelerine her geçen gün yenilerini ekliyoruz. Yeni modellerimizi piyasaya sunmak için çelik kapı ve ahşap iç oda kapısı üzerine yeni iki farklı katolog hazırladık" şeklinde konuştu. 2017 yılından daha umutlu olduklarını belirten Tuna, pazar payı ve satış rakamlarındaki artış hedeflerine ulaşmak için ciddi ve planlı bir çalışma yaptıklarını ve Türkiye ekonomisine katkılarını daha da artırmanın çabası içerisinde olduklarını sözlerine ekledi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.