Apaydın Yapı, yönünü Körfez ülkelerine çevirdi

Dunya Insaat - - Kayseri’de Yapı Sektörü -

Apaydın Yapı Dekorasyon, anahtar teslim projeleri ile inşaat alanında faaliyetlerini yürütüyor. Türkiye'nin hemen her bölgesinde projelerini gerçekleştiren firmanın, 10 bölgede temsilciliği bulunuyor. Yurt dışında projeler gerçekleştirmeyi istediklerini belirten Apaydın Yapı Dekorasyon'un sahibi Orhan Apaydın, “Önümüzdeki yıllarda, Körfez ülkelerinde projeler gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi.

Ev ve işyeri dekorasyonunda müşterilerine anahtar teslim hizmet sunduklarını dile getiren Apaydın, “Sektöre ilk olarak boya ustalığı yaparak başladım. Bu alanda kendimi geliştirerek müşterilerime daha geniş bir alanda hizmet vermek için seramik ve parke işini de yapmaya karar verdim. İnsanların cadde mağazalarından çok yoğun bir şekilde AVM'lere yöneldiklerini gördüm. Bu sektörün geleceğinin olduğunu ve büyüyen bir sektör haline geleceğini düşündüm. Böylece havalandırmasından, profesyonel elektrik işi yapan firmalara kadar araştırmalar yaptım. 2007 yılında bu firmalar ile bir ekip kurma kararı aldık ve sektöre giriş yaptık” diye konuştu.

Ulusal, marka değeri yüksek, herkes tarafından bilinen firmalara hizmet verdiklerini aktaran Apaydın, “İlk işimi Kayseri Park AVM'de uyguladım. Başta Kayseri olmak üzere Gaziantep, Ankara ve İstanbul, Marmara Bölgesi'nde bir ekip oluşturdum. Hizmet vermediğimiz şehir kalmadı. Çok ciddi bir metraj büyüklüğüne eriştik. Yurt genelinde 300'e yakın noktada iş yaptık. Ayrıca yabancı markalara da hizmet veriyoruz. Alışveriş merkezlerinde bulunan yabancı markalar bizim potansiyel müşterilerimiz. Zaman zaman yurt dışı seyahatlerimiz oluyor. Sektörümüzle alakalı işleri inceleme fırsatı buluyoruz. Dışarı çıkınca kendi durumunuzu belirleme şansınız daha da artıyor. Türk inşaat sektörü çok ilerde. Bu yüzden yurt dışında büyük projelere imza atabiliyoruz. İşimizi yurt dışında geliştirmeyi istiyoruz. Önümüzdeki yıllarda Körfez ülkelerine açılmayı hedefliyoruz. Turizm ve gelir açısından çok ciddi paralar kazanan ülkelerde AVM projelerinin dışında projeler de gerçekleştirmek istiyoruz. Kişi başına 17 milyon dolar milli servet düşen bir ülkede, iş yapmak isterim. Şu anda pazar araştırmalarımızı yapıyoruz” açıklamasında bulundu. Yapmış oldukları iş ile iyi bir ivme yakaladıklarını vurgulayan Apaydın, “Geçtiğimiz yıl, Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında Türkiye' de 15'inci, Kayseri'de ise birinci sırada yerimizi aldık. Bu yıl içerisinde, yapı ve dekorasyon alanında büyümeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.

Orhan APAYDIN

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.