ŞİRKET HABERLERİ

Dunya Insaat - - Content Page -

Arma Kontrol, 30 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor

Kılıçoğlu, kil kiremit üretiminde enerji verimliliğine odaklanacak

Doka'dan geleceğin teknolojisine yatırım

İbrice, Renault Trucks K XTREM kamyonlarını tercih etti

Armin İnşaat, büyüme istikrarını koruyor

Dünya terör saldırıları ile birlikte güvenlik önlemlerine yatırımı artırıyor. Güvenlik donanımlarında Türk ürünlerini tercih eden ülke sayısında da hızla artış görülüyor. Güvenlik sistemleri konusunda uzmanlaşan, yerli üretimin lider şirketlerinden Arma Kontrol de 30'u aşkın ülkeye ihracatıyla Türkiye'yi temsil ediyor. 10 yılı aşkın süredir sektörde yenilikçi projelere imza atarak yerli sermayeye katkı sağlayan Arma Kontrol, tamamı yerli yatırımla dünya üzerinde 2006'dan bu yana 3 bini aşkın projeye imza attı. Dünyanın pek çok ülkesinde ürünleri kullanılan Arma Kontrol, bankalardan, havalimanlarına, emniyet birimlerinden, askeri tesislere kadar en kritik noktalarda anti terör mantar bariyer sistemleri, Road Blocker sistemleri, plaka tanıma sistemleri ile güvenliği sağlıyor.

"Savunma yatırımlarında bütçe arttı"

Devlet kuruluşlarının güvenlik

donanımlarını sürekli güncellediğine değinen Arma Kontrol CEO'su Koray Kartal, “Son yıllarda yaşanan terör saldırılarından dolayı özel kurum ve kuruluşlar da üst düzey güvenlik önlemi alıyorlar. Arma Kontrol olarak dünya üzerinde 30'u aşkın ülkeye yerli, Türk teknolojisi ile üretilen ve dünya standartlarında önde gelen sertifikalara sahip güvenlik ürünlerimizi ihraç ediyoruz. Anti terör bariyer sistemlerimiz ile Road Blocker ürünlerimiz bu alanda en çok tercih edilen ürünlerimiz arasında geliyor” dedi.

Kartal, “Ağustos 2011'de yayımlanan bir Associated Press araştırması, ‘Savunma sanayisi şirketlerinin hisselerinin 10 yıllık altın dönemi bitiyor' diyordu. 11 Eylül'den sonra ABD savunma harcamaları iki kat, savunma sanayi yıllık karları dört kat artmış. Tahmini bu oranları dünya geneli içinde kullanabiliriz. Toplumsal terör olaylarında güvenliği üst düzeyde tutmak isteyenler güvenlik sektörüne yapılan büyük yatırımlara da yeşil ışık yaktı. Firmalar, güvenlik ürünlerini ve sistemlerini seçerken üretici firmaların referanslarına ve sahip olduğu belgelere dikkat ediyor” diye konuştu.

Arma Kontrol, bugün 30'dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Özellikle Orta Doğu bölgesindeki ülkelerde gerçekleştirilen ihracat, son zamanlarda yükselen bir ivmeye sahip. 2016 yılının ilk altı ayı ile 2017 ilk altı ayını karşılaştıran Arma Kontrol, bu bölgeye yapılan ihracatını beş kat artırdı. Avrupa ve Amerika'daki projelere de imza atan firma, uluslararası akrediteler tarafından belgelenmiş ürünler sunuyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.