MİMARLIK

Dunya Insaat - - Content Page -

Boytorun Architects, Türkiye'deki Nissan showroomlarını yeniliyor

Bakırküre Architects, BAT Türkiye Genel Müdürlüğü'ne imza attı

Mimar Yudum Boytorun ve Mimar Semih Boytorun'un kurucusu olduğu Boytorun Architects, global markalar için yaptığı projelerde kurum kimliği ve kullanıcı beklentilerini tasarımlarına yansıtmaya devam ediyor. Nissan'ın Türkiye'deki yeni kurumsal kimlik kararlarını showroomlarına yansıtan Boytorun Architects, İstanbul Mar Oto, Eskişehir Teknik Oto, Düzce Nur Showroom ve Sivas Oflazlar Showroom'da yaptığı tasarım ve uygulamalar ile kullanıcı beklentilerini karşılıyor.

Boytorun Architects, Nissan globalin yeni kurumsal konseptiyle hayat verdiği showroomları; müşteri karşılama, araç sergileme, danışman odaları, araç teslim ve servis kabul gibi müşterinin deneyimlediği her alanı ayrı ayrı ele aldı ve bu bölümleri global onaylı yerel malzemelerle yeniden kurguladı.

Konseptin bütününe bakıldığında showroom girişlerinde ikonik olarak tanımlanabilecek oldukça gösterişli ve efektif bir modül olan Nissan Drive müşterileri karşılıyor. Araçlar, lounge ve danışman odaları Nissan Drive'ı merkez kabul ederek kurgulandı. Showroomların geneline hakim olan soft gri ve beyaz renk tonları modern bir atmosfer oluştururken, araçları ve Nissan Drive'ı ön plana çıkartıyor. Danışman odaları ve lounge alanında yoğun olarak tercih edilen ahşap malzemeler ise, kullanıcıların kendilerini rahat ve keyifli bir ortamda hissetmeleri için kullanıldı.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.