Invest İnşaat, Vadikoru'yu satışa sundu

Dunya Insaat - - İnşaat -

Invest İnşaat, yeni projesinin tanıtımını İstanbul'da düzenlenen bir toplantıyla yaptı. Tasarım ve mimarisinin yanı sıra bulunduğu konum itibariyle de farklı bir proje olan Vadikoru'nun tanıtım toplantısına Invest İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Uçar, Invest İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Atakan Uçar, Vadikoru Satış Müdürü Merih Deligöz ve Vadikoru projesinin mimarı ve İki Design Group Kurucu Ortağı Yüksek Mimar Murat Kader katıldı.

Ayazağa bölgesinin önemli yatırımcılarından ve bölgenin geliştiricilerinden birisi olan Invest İnşaat'ın son projesi Vadikoru hakkında bilgi veren Invest İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Uçar, “Bölgenin dönüşümü için çıktığımız yolda bugün geldiğimiz noktada Ayazağa farklı bir konuma ve güzelliğe ulaştı. 200 milyon TL'lik yatırım ile sanayi dönüşümü olarak geliştirdiğimiz Vadikoru'da

Ayazağa'nın yeni ve özel bir değeri olarak yerini alacak. Ayazağa bölgesi, Levent-Maslak-Nişantaşı gibi İstanbul'un merkezi noktalarının alternatifi niteliğinde konumlanıyor. Bugün, çevrede faaliyet gösteren sanayi alanları ardı ardına dönüşüme

tabi tutuluyor. Ayazağa'nın geleceğine ve potansiyeline inanıyoruz. Bu anlamda sektördeki yatırımlarımızın büyük kısmını Ayazağa ve çevresinde yoğunlaştırdık. Yaklaşık 10 yıllık bir süre içinde Ayazağa'da faaliyet göstermeye devam edeceğiz. Ortak girişimle

bölgedeki ilk yatırımımız olan Vadistanbul projemizle Türkiye'nin en büyük sanayi dönüşümünü geliştirdik. Yeni projemiz, gözbebeğimiz dediğimiz Vadikoru ile de yatırımlarımıza yeni bir halka ekliyoruz” şeklinde konuştu.

“Projelerimiz üç temel ilke üzerinde yükseliyor”

Gayrimenkul sektöründe “güven”, “mutluluk” ve “kalite” ekseninde başarılı işlere imza attıklarının altını çizen Uçar, Vadikoru projesinin de bu üç temel ilke üzerinde Ayazağa'da yükselmeye başladığını belirterek, şöyle devam etti: “Vadikoru, Ayazağa'da bulunan nadide arazilerden biri olmasının yanında sanayi dönüşümü olarak hayata geçirilmesinden dolayı da gayrimenkul sektörü için büyük bir önem taşıyor. Üç tarafı Belgrad Ormanları ile çevrili olan projemizi 20 bin metrekare arsa üzerinde hayata geçiriyoruz. Toplam inşaat alanı 85 bin metrekare olan Vadikoru projemiz, Türkiye'nin önemli mimari ofislerinden İki Design'ın da kurucusu olan Murat Kader tarafından tasarlandı. Ayazağa'da Belgrad Ormanları'nın sınırında yer alan Vadikoru, üç blok konut, iki blok ofis ve bunlarının tabanını oluşturan bir alt bazada yer alan ticari birimlerden oluşuyor. 200 milyon TL yatırım bedeliyle hayata geçirdiğimiz projemizde üç blokta 242 konut, iki blok ofiste 84 adet ofis ve 12 birbirinden bağımsız ticari ünite bulunuyor.”

“Şehrin merkezinde fakat şehirden uzak bir huzur sunuyoruz”

Vadikoru'nun kullanıcıya ormanın huzurunu, dinamizmini ve enerjisini vermek, şehir yaşamının içinde şehirden uzak bir hayat sunmak için hayata geçirildiğini belirten Uçar, “Ayazağa Cendere bölgesindeki sanayi dönüşümün bir parçası olan Vadikoru, bölgenin sanayi görünümünden kurtularak modern şehir yaşamının bir parçası olmasını sağlayacak olan projelerin başında yer alıyor. Doğa ve kent yaşamı arasında modern bir köprü olan projemiz aynı dili konuşan beş blok ile herkesin içinde var olmak istediği bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Tüm bunların yanında Vadikoru, Anadolu ve Avrupa yakalarındaki merkezi bölgelerden hemen ulaşılabilir bir konumda yer alıyor” diye konuştu.

Konumu ile dikkat çekiyor

Vadikoru, İstanbul'un iş merkezi olarak öne çıkan Maslak'ın komşusu konumundaki Ayazağa bölgesinde, Türk Telekom Stadyumu ve Seyrantepe Metrosu'na, Invest İnşaat'ın da yatırımcısı olduğu Havaray ve Vadistanbul AVM'ye 300 metre uzaklıkta yer alıyor. Bunun yanında Vadikoru, İstinye sahiline 5 kilometre, Göktürk'e 7 kilometre, Maslak'a ise 3 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Metrekaresi 8 bin TL'den başlıyor

Vadikoru projesiyle Invest İnşaat, konut bloklarında toplamda 242 daireyi 1+1, 2+1 ve 3+1 seçeneklerini geleceğin Vadikoru sakinlerine sunuyor. Maksimum kullanılabilir alanlar sunacak şekilde geliştirilen Vadikoru'da 67 metrekare ile 190 metrekare arasında değişen büyüklüklere sahip dairelerin metrekare fiyatları ise lansman dönemine özel olarak 8 bin TL olarak belirlendi. Konutlarda metrekare aralıkları ise; 1+1'ler 67 ile 85 metrekare aralığında, 2+1'ler 105 ile 159 metrekare son olarak 3+1'lerde 177 ile 191 metrekare aralığında üretiliyor.

Vadikoru'da geniş cam yüzeyler, hem manzaranın keyfine varılmasına imkan verecek hem de güneş ışığının daha çok içeriye girmesini sağlayarak enerji tasarrufuna ve dolayısıyla da çevreye katkı sağlamak amacıyla tasarlandı. İki adet ofis bloğunda 84 adet bağımsız ofisin yer aldığı projede, İstanbul'un keyfi ve konforunun ofis hayatında da yaşanmasına olanak sağlanıyor. Vadikoru ofis bloklarında her katın altı bağımsız bölümden oluşmasının yanında 133 ve 257 metrekare aralığında ofisler sunuluyor. Yola cepheli ticari birimlerinde ise; toplamda 12 adet olan birimler, 278 metrekare ile bin 484 metrekare aralığında seçenekler bulunuyor. Vadikoru ofisleri 3 bin dolar metrekare fiyatıyla satışa sunuluyor.

Doğa ile şehir yaşamı bir arada

Belgrad Ormanı'yla çevrili konumunun yanı sıra 6 bin 500 metrekare peyzaj ve sosyal yaşam alanına sahip Vadikoru, doğa ve şehir yaşamını bir araya getiriyor. Zengin sosyal donatı alanlarıyla geliştirilen projede alışveriş caddesi, açık-kapalı otopark, hamam, sauna, fitness salonu, yüzme havuzu, basketbol ve voleybol sahasıyla yürüyüş alanları ve çocuk oyun alanları yer alıyor.

Soldan sağa: Merih DELİGÖZ, Murat KADER, Bahattin UÇAR ve Atakan UÇAR

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.