Stone Design Show Antalya için geri sayım başladı

Dunya Insaat - - İnşaat -

Türkel Fuarcılık AŞ tarafından bu yıl 18-21 Ekim tarihlerinde düzenlenecek olan Stone Design Show Antalya, doğal taş fuarlarında bir ilki gerçekleştiriyor. Sektördeki diğer fuarlardan farklı olarak proje ve tasarım konseptinde, mimar ve iç mimarlar mermer firmalarıyla buluşacak. Ünlü tasarımcıların, mimarların, iç mimarların ve üniversite öğrencilerinin doğal taş proje ve tasarımlarının sergileneceği Trend Area'da, İtalyan tasarımcı Moreno Ratti, Alman inovatör Sascha Peters, İngiliz mimar Marcos Cruz ve Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ece Ceylan Baba seminerleriyle yer alacak. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Osman Arayıcı danışmanlığında, yedi üniversitenin mimarlık, iç mimarlık ve peyzaj bölümü akademisyenleri işbirliği ve desteği ile sunum, workshop

ve etkinlikler düzenlenecek.

“Stone Design Show, Türkiye'nin proje mermer fuarı”

Katılımcı mimar ve iç mimarların kendi standlarında doğal taş projeleri ile yer alacağı fuar, işlenmiş ve tasarım ürün üretimini teşvik ederek katma değeri artırmayı hedefliyor. Türkel Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Serkan Atıcı, “2017 yılında yaşanan birçok sıkıntıya rağmen toplamda 70 firmanın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz bu fuara tüm Antalyalı sektör temsilcilerini bekliyoruz” diye konuştu.

Fuara katılan mimar, iç mimar ve tasarımcılar:

Antalya İç Mimarlar Odası, Y. İç Mimar Hakan Külahcı (Art Mim Mimarlık), İç Mimar Engin Ürün (Arketipo Design), İç Mimar Murat Yılmazer (Erre Mimarlık), Mimar Hakan Erdoğan (Nero Mimarlık), İç Mimar Erdem Zeren (Zrn Mimarlık), İç Mimar Başak Elbüken (B-Lock Mimarlık-İtalya), İç Mimar Hasan Alpay Gülten (Lento Proje), Mimar Tolga Şansal (TM2 Mimarlık) ve Mimar Çile Yurtsever.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi.

Fuara katılan üniversiteler:

Serkan ATICI

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.