BRAAS ÇATI SISTEMLERI, INOVATIF ÇÖZÜMLERLE PAZAR PAYINI ARTIRIYOR

Dunya Insaat - - Yalitim Ve Diş Cephe Kaplamalari -

Braas Çatı Sistemleri olarak kendi hedef pazarlarında yüzde 20‐25’lik pazar payını inovatif çözümlerle artırdıklarını söyleyen Braas Çatı Sistemleri Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Daniş Navaro, “Braas Çatı Sistemleri olarak, tamamı eğimli çatılara yönelik tasarlanmış, birbiriyle tam uyumlu ürün ve çözümlerden oluşan bir ürün gamı ile tüketicilerimize uzun ömürlü, estetik ve fonksiyonel çatılar sunmayı amaçlıyoruz” dedi. Navaro, Tükiye’de 1998 yılında faaliyete başlayan Braas Çatı Sistemleri’nin dünyada 37 ülkede 100’den fazla üretim tesisi ve yaklaşık 7 bin 735 çalışanı ile sadece eğimli çatılarla ilgili ürün ve hizmetler sunan dünyanın önemli çatı çözümleri firması olduğunu vurguladı.

Firma stratejilerinin temel bir öğesi olan inovatif çözümleri geliştirmek için yoğun Ar‐Ge çalışmaları gerçekleştirdiklerini ileten Navaro, “Belirlediğimiz bir kalite standardı politikamız mevcut. Bu politikaya göre, ürünlerimizin sadece yerel değil, uluslararası kalite standartlarını karşılayabilmesi ve hatta aşması gerekiyor. Örneğin, bir ürünün lansmanından önce, ilgili tüm standartlara uygun olsa bile Monier Teknik Merkez’de birçok zorlu testten geçirilmesi gerekiyor. Frankfurt’ta bulunan ve dünyada birçok iklim bölgesini simüle edebilen ‘Rüzgar Tüneli’ testi bunlardan bir tanesi. Bu kalite politikamızın ana amacı ise müşterilerimize daima alternatiflerine göre çok daha uzun ömürlü çözümler sunmak. Bir başka

deyişle, çatının ilk yatırım maliyetinden çok, uzun vadedeki maliyetinde bir avantaj sağlamak” şeklide konuştu.

“Çatılarda enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji önemli”

Ar‐Ge faaliyetlerinde enerjinin verimliliğini artıracak çalışmalar gerçekleştirdiklerini kaydeden Navaro, “Performansı daha yüksek, enerji verimliliğini artıran çözümler üzerine yoğunlaşmaya devam edeceğiz. Bu çerçevede, örneğin, güneşten elektrik üretimi sağlayan ‘InDax Ankastre Fotovoltaik Sistem’i lanse etmiştik. Çatıya tam ankastre, yüksek verimli güneş enerji sistemlerinin şu ana kadar gördüğü ilgiden memnunuz” dedi. Braas’ın geliştirdiği ürün ve teknolojilerden bahseden Navaro, şunları söyledi: “‘Nefes Alan Modüler Çatı Sistemi’ birbiriyle uyumlu ürün ve çözümlerden oluşan bir konsept. Bu konseptte, örneğin, çatıda kullanılan ısı yalıtımının performansı artırılarak hem enerji verimliliği hem de çatı katı yaşam konforu sağlanabiliyor. Bu sistem içinde yer alan, çatılarda ısı köprüsü oluşturmadan tam bir mantolama sağlayan ‘Thermomanto Sistem’ ısı yalıtımı çözümlerimizde enerji verimliliğinde önemli unsurlardan bir tanesi. Bu anlamda bir diğer önemli ürünümüz ise Divoroll Clima Plus 2S. Güçlü bir su yalıtımı örtüsü olmasının yanı sıra reflektif özelliği ile güneşten gelen ısıyı yansıtan ve böylece çatı katında 4,6 dereceye varan sıcaklık düşüşleri sağlayan Divoroll Clima Plus 2S, özellikle yaz aylarında soğutma amaçlı enerji kullanımının azaltılmasına yardımcı olan bir ürün. Braas, fotovoltaik ve solar termal ürün gamı ile yenilenebilir enerji kaynaklarından en etkin şekilde yararlanan; güneş enerjisini kullanarak kendi elektriğini üreten ya da havuz suyunu ısıtan ve hijyenik sıcak kullanım suyu temin eden çevre dostu, akıllı binalar sunuyor. Güvenli, sürdürülebilir ve çağdaş yapılar için çatılarda yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı ve enerji verimliliğinin oldukça önemli olduğuna inanıyoruz. Braas, önemli bir yenilenebilir enerji kaynağı olan ‘Güneş Enerjisi’ ile ‘Çatı’ kavramlarını özgün bir şekilde bir araya getirmesi ile öne çıkıyor.”

“Evolution Innotech ile çığır açtık”

Braas olarak geçtiğimiz yılın son çeyreğinde çimentolu kiremit üretim ve yüzey kaplama teknolojisindeki yeni teknoloji Evolution Innotech’i, kapsamlı bir yatırım ile Gebze tesisinde devreye aldıklarını anımsatan Navaro, “TegaLModerN Magma Gri ve Titanyum Gri kiremitleri bu teknoloji ile üretmeye başlamıştı. Braas’ın Ar‐Ge çalışmaları neticesinde geliştirdiği ve kullanmaya başladığı bu inovatif teknolojiyi Avrupa ile eş zamanlı olarak Türkiye’de de tüketicilerimize sunmaya başladık. Evolution Innotech, kiremidin renk şiddeti performansı ve buna bağlı olarak çatının estetik kalitesi ve çatı kaplaması olarak zaman içindeki dayanımının önemli ölçüde güçlendirilmesi bağlamında bu sektörde radikal bir inovasyon ve dolayısıyla çok büyük bir sıçrama olarak gösterilmektedir. Evolution Innotech kiremit yüzeyini daha ipeksi ve daha pürüzsüz hale getirerek, Braas Kiremit farkının ilk bakışta bile rahatlıkla görülebilmesini sağlamaktadır” ifadelerinde bulundu.

Daniş NAVARO: “Nefes Alan Modüler Çatı Sistemi’ birbiriyle uyumlu ürün ve çözümlerden oluşan bir konsept. Bu konseptte, örneğin, çatıda kullanılan ısı yalıtımının performansı artırılarak hem enerji verimliliği hem de çatı katı yaşam konforu sağlanabiliyor.”

77

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.