TIFLIS HAVALIMANI'NDA ERYAP'IN ÜRÜNLERI KULLANILDI

Dunya Insaat - - Yalitim Ve Diş Cephe Kaplamalari -

TAV, işletmesini üstlendiği Tiflis Havalimanı’nın yeni terminal binasının inşasında Bonus|Wooler Taş Yünü’nü tercih etti. Binanın teras ve kenet çatı gibi kritik detaylarında yalıtım ihtiyacı Bonus|Wooler taş yünü ile karşılandı. Temel atma töreni geçtiğimiz yıl Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili, Gürcistan Başbakan Yardımcısı Dimitri Kumişvili, Türkiye'nin Tiflis Büyükelçisi Zeki Levent Gümrükçü, TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, TAV Georgia Genel Müdürü Mete Erkal, bürokratlar ve gazetecilerin katılımı ile gerçekleştirilen Tiflis Havaalanı’nın yeni terminal binası yapımı tamamlandı. Yüksek teknoloji ile donatılmış, 25 bin metrekarelik kullanım alanı ile çağdaş ve işlevsel bir dizayna sahip olan Tiflis Havalimanı’nın, yeni terminal binası ile yılda yaklaşık 4 milyon yolcuya hizmet vermesi hedefleniyor.

Yapımı İRDA Yapı Sanayi tarafından üstlenilen yeni terminal binası çatısının yapımında çok sayıda markanın arasından sıyrılarak TAV Tiflis Havalimanı’nın tercihi olan Bonus Taş Yünü ürün gamından, teras ve kenet çatı detayları için toplamda 30 bin metrekareye yakın miktarda ürün kullanıldı. Yeni terminal bina yapım projesinde toplamda 12 bin metrekare kapalı alan içerisinde pist ve taksi yollarının rehabilitasyonu ve beş yeni uçak park alanının yapımı da bulunuyor.

Üretimine başlanıldığı günden bu yana yurt içinde çok sayıda projenin tercihi olan Bonus Taş Yünü, son teknoloji ile donatılmış üretim tesisi sayesinde ürün kalitesini üst noktada tutuyor ve yurt dışındaki projelerin de tercihi oluyor. Bonus Taş Yünü, ileri üretim teknolojisi sayesinde sahip olduğu uzun lif yapısıyla bünyesinde hapsettiği havanın dağılımı ve dış koşullardan ayrımını daha iyi sağlayarak düşük ısı iletkenlik değeri ile ısı yalıtımı sunuyor. Gürültüyü ve titreşimi emerek huzurlu ve sağlıklı alanlar yaratıyor. 1000°C’ın üzerindeki sıcaklıklara dayanıklılığı ile TS EN 13501‐1 standardına göre A1 sınıfı yanmaz malzeme olarak yapılarda yangın güvenliği sağlayan Bonus Taş Yünü, konut ve yapıların yanı sıra sanayi tesisleri, havaalanları, sağlık binaları, okullar ve kamu binaları gibi birçok değişik segmentte kullanım alanı buluyor.

Tiflis Havaalanı projesinin teras çatı ve kenet çatı yapımında toplam 30 bin metrekareye yakın Premium R150, Plus 40&50, Gold 60 ALU olmak üzere Bonus Taş Yünü'nün üç seri ürünü kullanıldı. Bonus Taş Yünü ısı‐ses yalıtımı ve yangın güvenliği konusunda tüm gereksinimleri karşılayarak, tüm çatı tiplerinde uygulanabiliyor. Çeşitli kalınlıklarda da üretilebildiğinden, gerektiğinde çift kat olarak da kullanılabilen Bonus Taş Yünü levhaları, her türde eğimdeki metal ve ahşap çatılarda kullanıldığı gibi gezilebilen ve gezilmeyen teras çatılarda ve kenet çatılarda da kullanılabiliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.