Novatel, yeni nesil haberleşme servisi ‘Telsiznet’i tanıttı

Dunya Insaat - - Yeni Ürün -

Telsiz haberleşmesi alanında hızla gelişen teknolojiyi yakından takip ederek mümkün olan verimli çözümleri Türkiye pazarına yüksek servis ve hizmet kalitesiyle sağlayan Novatel, haberleşme sektöründe fark yaratacak yeni ürünü Telsiznet'i piyasaya sundu. Telsiz sistemleri için gerekli frekans tahsisi ve altyapı kurulumu maliyetlerini ortadan kaldıran, kullanıcılara cep telefonu şebekeleri (GPRS, 3G ve 4.5G) ya da WiFi kablosuz yerel ağları kullanarak kapsama alanı içinde kesintisiz iletişim imkanı sağlayan Telsiznet'in İstanbul tanıtım toplantısı ISAF 2017 Fuarı paralelinde düzenlenen bir toplantıyla gerçekleştirildi. Novatel Genel Müdürü Cem Ankara, Telsiznet'in kullanım özelliklerinden bahsederek, şunları söyledi:

“Benzer hizmetlerin akıllı telefonlar üzerinden sunulmaya çalışıldığı sektörde Telsiznet'in kurumsal pazara ve saha kullanımına uygun özel tasarım cihazlar olması gibi önemli bir farkı var. Tüm operatörlerle uyumlu, alışılmış telsiz sistemleri altyapısı kurulumu gerektirmeyen Telsiznet cihazları telefon olarak da kullanılabiliyor. Telsiznet hizmetlerinden faydalanmak için, Telsiznet aboneliği yanında kullanılacak cep telefonu şebekesi operatörü tarafından sağlanan sim kart yeterli oluyor. Aynı zamanda WiFi servisi kullanılarak haberleşme hibrit veya sadece sim kart ve sadece WiFi üzerinden sağlanabiliyor. Dikkat çeken bu kazanımları sayesinde Telsiznet'in piyasada hızla yaygınlaşacağını öngörüyoruz.”

Telsiznet Network Operasyon Müdürü Mustafa Onay da, katılımcılara yeni haberleşme servisi Telsiznet'in teknik özelliklerinden bahsetti. Onay, “Tek düğme ile anlık, grup veya birebir haberleşme imkanı sunan Telsiznet; yazılı mesaj, resim, video iletme ve canlı yayın yapma gibi özelliklerinin yanında görüşmelerin kaydedilebilmesi ve haritada kullanıcıların konumunun görüntülenebilmesi gibi iş verimini artıracak olanaklar sunuyor. Telsiznet Haberleşme Sistemi'nde pratik operasyon için TE385, yöneticiler için akıllı terminal ve çift sim kart destekleme özelliğiyle TE6, profesyoneller için kompakt tasarımıyla TE580, 13 mp kamera ve NFC özelliğiyle dikkat çeken TE590 adlı dört farklı cihaz kullanılıyor. Cihazlar için tanımlanan bilgisayar tabanlı 'Abone Yönetim Paneli'yle kurum çalışanlarının yetkilerinin belirlenmesi ve gerekli durumlarda kullanıcıların devre dışı bırakılması özellikleri de sağlanıyor” dedi.

Çin'in video ve ses uygulamaları çözümleri konusunda önde gelen firmalarından Telo Systems Satış Müdürü Jason Li ise, konuşmasında Novatel ile gerçekleştirdikleri iş birliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek 2016 yılında başlayan ortaklıklarını ‘Türkiye'deki Tek Yetkili İş Ortağı' statüsüne taşıdıklarını açıkladı. Novatel ile ortaklıklarından kısa bir süre sonra Türkiye'de 20 milyon kullanıcıya hizmet veren özel sektörün en büyük elektrik dağıtım firmasının üç bölge 14 şehirde yaklaşık 3 bin 500 kullanıcısı ile Telsiznet haberleşme sistemini kullanmaya başladığını vurgulayan Li; elektrik, su ve doğalgaz şebeke işletmelerinin yanı sıra kamu, inşaat, güvenlik, perakende, lojistik, sağlık, turizm, madencilik gibi farklı sektörlerden firmalara da Telsiznet hizmeti sunmaya başladıklarını belirtti.

Cem ANKARA

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.