Bulvar Atakent, 250 milyon TL yatırımla inşa edilecek

Dunya Insaat - - İnşaat -

İnşaat sektörünün önde gelen firmalarından Maksem ve Oğuzkağan ortaklığıyla hayata geçirilen Bulvar Atakent; düzenlenen basın toplantısında firma ortaklarından Erdoğan Bayraktar'ın katılımıyla lanse edildi. İstanbul'un hızlı değer kazanan bölgelerinden Atakent'te (Halkalı) yükselen Bulvar Atakent, 250 milyon TL yatırımla inşa ediliyor.

Proje çocuklu ailelere özel olarak tasarlandı. Stüdyo ve 1+1 dairelere yer verilmeyen projede, geniş ve ferah kullanım alanlarına sahip daireler bulunuyor. 22 bin 274 metrekare arsa üzerine inşa edilen proje Bulvar Atakent'te 391 konut ve günlük alışveriş ihtiyacını kolaylaştıran 26 ticari ünite ve bir adet kreşe yer veriliyor. Projede dairelerin metrekaresi 4 bin 300 TL'den başlayan fiyatlarla alıcı buluyor. Şirket bünyesinde 10 farklı vade farksız taksitlendirme veya 120 aya kadar anlaşmalı bankalar aracılığıyla kredi kullanılan projede, lansman dönemine özel ödeme planları da sunuluyor.

Aile yaşamının ihtiyaçları göz önünde bulundurularak geliştirilen Bulvar Atakent'te büyüklükleri 110 ile 184 metrekare arasında değişen 2+1, 3+1 ve 4+1'den oluşan daire tipleri yer alıyor. Bölgenin ihtiyaçlarına yanıt verecek şekilde tasarlanan ticari üniteler, site içi güvenliğini sağlayacak tarzda konutların bulunduğu siteden ayrı olarak konumlandırılıyor. İnşaat çalışmalarının hızla devam ettiği projede önem verilen hususların başında kalite, kullanım rahatlığı ve çevre düzenlemelerinin geldiği ifade edildi.

Araç girişine kapalı peyzaj alanlarının yanı sıra Bulvar Atakent meydanında 16 bin metrekarelik yeşil alan planlanıyor. 7/24 güvenlik hizmetinin sunulduğu projede ayrıca; kreş, kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, sauna, kapalı otopark gibi zengin sosyal yaşam ve ihtiyaç alanları da yer alıyor. Bunların yanı sıra Maksem-Oğuzkağan ortaklığı, Bulvar Atakent'in yanında, anaokulundan, liseye kadar olan eğitim ihtiyacına cevap verecek düzeyde iki kolej ve bir fen ve teknoloji meslek lisesinden oluşan eğitim kompleksi inşa ediyor.

Atakent'in merkezinde konumlanan proje, Basın Ekspres Yolu, E-5 Otoyolu ve TEM Otoyolu'na yakın bir noktada yer alırken Atatürk Havalimanı'na ise 10 dakikalık mesafede bulunuyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve 3'üncü Havalimanı'na bağlantı yoluna da yakın bir noktada yer alan proje, metro hattına yakınlığıyla da avantajlı bir konuma sahip.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.