Mars 19, Avcılar'da yükseliyor

Dunya Insaat - - Inşaat -

İstanbul Avcılar'da üç üniversite ve üç büyük koleje komşu lokasyonda yükselen Mars 19 projesi çocuklarının eğitimlerinden dolayı yaşamını yeniden planlayan ailelerin ilgi odağı oldu. Eğitim kurumlarının tatil olmasının ardından Mars 19 satış ofisleri hareketlendi. Kolej ve üniversite seçimi öncesinde aileler, hem modern hem de aile konseptli bir yaşam alanı sunan ve yılın son çeyreğinde teslim edilecek olan Mars 19 ile ilgili bilgi almak için aileler yoğun talep gösterdi.

Konuyla ilgili bilgi veren Metraco AŞ Genel Koordinatörü Levent Deveci, Mars 19 projesinin pek çok projede bulunmayan yaşam avantajlarına sahip olduğuna dikkat çekti. Deveci, “Biz Mars 19'un özel lokasyona sahip olduğunu ifade ederken sadece Kanal İstanbul'un yanında olması, metrobüs ve metro gibi ulaşım yatırımlarına yakınlığını anlatmıyoruz, aynı zamanda yaşamın tam içinde, kentten kopmayan bir mahallede bulunmasını da ifade ediyoruz” diye konuştu.

“Beş müşteriden üçü çocuğunun eğitimi için evini değiştirecek”

Deveci, sözlerini şöyle sürdürdü: “Birkaç kilometre çapındaki alan üzerinde altı eğitim kurumu, beş hastane, altı alışveriş merkezi ve altı sanayi bölgesine yakın olan Mars 19, yaşayan ve eski bir ilçede, ama modern mimarisi, güvenliği, rekreasyon alanları, spor sahaları, havuzu ile yeni bir yaşam alanında bulunmak isteyenler için ideal. Özellikle de şu ana kadar ki müşteri kitlemize bakıldığında, alıcıların yüzde 35'inin çevredeki sanayi alanlarında çalışan yöneticiler olduğunu görüyoruz. İş yerine yakın, ailesiyle yaşayabileceği yer arayanlar bizi buldular. Şimdi de yeni eğitim sezonu başlamadan önce aileler çocuklarının kolej ve üniversite tercihlerine bağlı olarak ev arayışına çıkmış durumdalar. Özellikle hafta sonları satış ofisimize gelen her beş müşteri adayından 3'ünün öğrenci velisi olarak ev arayışında olduğunu gözlemliyoruz. Aileler bilgi alıyor, kararlarını birkaç ay içinde verecekler. Önemli bir bölümü üniversite sınav sonuçları açıklandıktan sonra kesin satışa dönecek gibi görünüyor”

“Fiziki tamamlanma oranı yüzde 75”

Metraco AŞ tarafından inşaatı hızlı bir şekilde sürdürülen Mars 19 projesinde haziran itibariyle yüzde 75 fiziki tamamlanma oranına ulaşıldı. Deveci, tüm inşaat malzemesi tedariğinin daha işin başında gerçekleştirilmiş olması nedeniyle, piyasadaki olumsuz şartlara rağmen inşaatın sorunsuz ilerlediğini ifade etti. Deveci, “Mart ayında lansmanını yaptığımız projede konutları erken teslim etmeyi planlıyoruz. Yılın son çeyreğinde teslimler başlayacak. Bu durum alıcılar da güven uyandırıyor. Maketten alım riskinden kaçınan aileler, birkaç ay sonra tamamlanacak olan Mars 19'dan güvenle alım yapıyor” dedi.

KDV oranı yüzde 1

Metraco İth. İhr. AŞ'nin Mars 19'da aynı zamanda arsa sahibi olmasının fiyatlar düzeyinde müşteriye gerekli esnekliği verdiğini de ifade eden Deveci, müşterilerin kendi ödeme planlarını kendilerinin belirleyebildiğini açıkladı. Şirket 149 konutluk projesinde sunduğu yüzde 1 KDV oranıyla alıcıyı düşük KDV fırsatıyla buluşturuyor. Konut büyüklükleri 85 ile 229 metrekare arasında değişen projede bu yanıyla alıcılara birçok konut projesine göre yüzde 7 ile yüzde 17 arasında maliyet avantajı sağlıyor. Avcılar Firuzköy Bulvarı'nda yükselmekte olan Mars 19 projesinde ortalama metrekare fiyatları 5 bin 500 TL seviyesinde belirlendi.

Levent DEVECİ

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.