THY ve Emlak Konut'tan yeni proje

Dunya Insaat - - Inşaat -

THY ve Emlak Konut'tan yeni proje

Türk Hava Yolları (THY) ile Emlak Konut GYO, 29 Ekim'de açılacak İstanbul Yeni Havalimanı'na 5 dakika ulaşım mesafesindeki 350 hektar alanda, çoğu konut olmak üzere yeni bir şehrin temellerini atmak üzere anlaşma imzaladı. THY çalışanının etkin, verimli ve mutlu çalışmalarını sağlayacak yaşam alanlarını oluşturmak amacıyla ilk adımı atılan proje; Yavuz Sultan Selim Köprüsü, İstanbul Yeni Havalimanı ve Kanal İstanbul gibi dev projeler ile birlikte değer kazanan Arnavutköy bölgesinde kurulacak. Proje, modern şehircilik ve yatay mimari yaklaşımını ilke edinen bir anlayışla hayata geçirilecek.

İmza töreninde konuşan THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, “Bizim için yeni bir çağ başlıyor. 29 Ekim 2018 tarihi itibarıyla dünyanın en büyük ve en modern havalimanlarından biri THY uçaklarının yeni evi olacak. İstanbul Yeni Havalimanı'ndan uçacak ilk uçağımız ile birlikte Türk sivil havacılığının geleceği yeniden şekillenecek. Yaklaşık 50 bin çalışanı ile THY ailesi bu değişimi

heyecanla beklemektedir. Bu değişim yalnızca işimize değil, hayatımızın her anına dokunacaktır. Çalışma arkadaşlarımız arasında yaptığımız bir ankette 12 bin 500 arkadaşımız Yeni Havalimanı'na yakın konumda yeni bir konut ve yaşam alanı ihtiyacı olduğunu belirtti. Biz de bugün burada tıpkı Yeni Havalimanı'mız gibi modern ve devasa bir yaşam alanı kurmak için ilk adımı atıyoruz. Bu alanda THY ailesi özlenen semt kültürüne yeniden kavuşacak ve ihtiyaç duydukları tüm hizmetleri yanı başında bulacak. Umuyoruz ki THY ailesi bu alanlarda huzurlu ve mutlu bir yaşam sürer” dedi.

Arsa alanı bakımından

Emlak Konut GYO'nun şimdiye kadar geliştirdiği en büyük proje

İlk etabı 29 Ekim 2018 tarihinde açılacak olan ve tamamlandığında Türkiye'yi dünyanın yeni havacılık merkezi konumuna taşıyacak İstanbul Yeni Havalimanı, kıtaların kesiştiği bir noktada, küresel sivil havacılık pazarında dengeleri değiştirmeye hazırlanıyor. THY için Yeni Havalimanı ile birlikte dünyanın en iyi havayolu olma yolunda önemli bir süreç başlıyor. Yeni nesil mahalle gelişimini ve geleneksel semt tasarımını harmanlayan proje, sosyal birlik duygusunu, özlenen semt kültürü yaşamını üst seviyeye çıkartacak şekilde hayata geçirilecek. Projedeki; 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 gibi daire tipleri THY çalışanlarının tercihine sunulacak.

Proje; her yaştan insanın faydalanabileceği bölgesel park ve rekreatif alanları, meydan ve etkinlik alanları, dini tesis, eğitim, sağlık, spor alanları, sosyal ve kültürel tesis alanları ile yaya ve bisiklet yolları gibi gündelik yaşamın gereksinimlerini bünyesinde barındıracak. Ayrıca sürdürülebilirlik kapsamında projede yenilenebilir enerji kaynaklarından, yağmur suyu ve gri su geri kazanımı teknolojisinden yararlanılması hedefleniyor. Vadileri, tepeleri ve ormanlık alanları koruyan, yeşile ve doğaya saygılı proje, aynı zamanda arsa alanı bakımından Emlak Konut GYO'nun şimdiye kadar geliştirdiği en büyük proje olma özelliğini taşıyor.

M. İlker AYCI

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.