Gültekinler Seramik'in bu yılki ciro hedefi 17 milyon TL

Dunya Insaat - - Inşaat -

Mersin'de 30 yıl önce kaba inşaat malzemeleri satışıyla yapı market olarak ticari hayatına başlayan Gültekinler, dört yıl önce bünyesine kattığı seramik, banyo ve mutfak malzemeleri satışıyla bu yıl yaklaşık 17 milyon TL ciro bekliyor. Gültekinler Seramik AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Sencer Utku Gültekin, Mersin'de 1988'de Gültekinler Yapı Market AŞ firmasını kurarak inşaat sektöründe yapı market olarak işe başladıklarını belirterek, bu süreçte aralarında Adana Çimento, Bolu Çimento, Oyak Beton, Çimsa Hazır Beton, Ytong, Alçıbay gibi kendi sınıfında Türkiye'de lider olmuş çok sayıda firmanın bayiliklerini yaptıklarını söyledi. Bu bayiliklere ilaveten Gültekinler Seramik AŞ olarak ikinci firmayı kurduklarını ve 2014 yılında Eczacıbaşı Grubu ile bayilik anlaşması yaptıklarını anlatan Gültekin, “Bu çerçevede grubun kendi sınıfında Türkiye'nin en iyi markaları arasında yer alan İntema, Artema, Vitra ürünlerini satıyoruz. Ayrıca Kale Çelik Kapı, Hüppe ve Franke gibi markaların ana bayiliğini yaparak Çukurova bölgesinde hizmet veriyoruz. Müteahhitlere bu markaların ürünlerini tedarik ediyoruz. Aynı zamanda Mersin bölgesinin dağıtıcı bayisi olarak Mersin, Adana, Osma-

niye, İskenderun ve Hatay başta olmak üzere bölgeye dağıtım yapıyoruz” dedi.

Gültekinler Yapı Market adı altında da inşaat malzemeleri satışlarının devam ettiğini kaydeden Gültekin, öte yandan Mersin'de Eczacıbaşı Grubu'nun Vitra bayisi olduklarını, bu yıl yeni konseptiyle Çukurova Bölgesi'nin en büyük mağazasını açtıklarını ifade etti. “Böyle bir markayı kendi bünyemize alarak Mersin başta olmak üzere Çukurova Bölgesi'ne hizmet etmekten de çok memnunuz” diyen Gültekin, “En uzun süre garanti kapsamı olan firma biziz. Bataryalarımızın 10 yıl garantisi var. Ayrıca, müteahhit bir bölgede farkındalık oluşturmak istiyorsa bizim ürünlerimizi kullanıyor. Bugün Mersin'de marka olmuş, önde gelen müteahhitlerin ağırlıklı tercihidir Vitra. Bizim 100'ün üzerinde alt bayimiz var. Bu bayilere destek, hizmet artıkça onlar da firma ürünlerini satmaya daha çok odaklanıyorlar. Bu şekilde ciromuzu büyütüyorlar, hem onlar memnun oluyor satışlardan hem de biz memnun oluyoruz” diye konuştu.

"Ciromuz her geçen yıl artıyor"

Gültekin Seramik firmasının cirosunun her geçen yıl yükseldiğine işaret eden Gültekin, “Ciromuzu 2015'te 7 milyon TL, 2016'da 8 milyon TL, 2017'de de 13 milyon TL seviyelerine çıkardık. Bu yıl da beklentimiz yaklaşık 17 milyon TL ciro yapmak. Yapı market olarak biz aynı zamanda Eczacıbaşı'nın çimento tedarikini sağlıyoruz. Kaba inşaat malzemelerinde inşaat piyasalardaki durgunluk nedeniyle geçen yıllardaki ciromuzu korumaya çalışıyoruz. Ama Gültekinler Seramik'te 2019 yılı hedefimiz, ciromuzu bu yılın da üzerine çıkarmak” ifadelerini kullandı.

Sencer Utku GÜLTEKİN

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.