MERCEK

Dunya Insaat - - News -

CERSAIE 2018

Tüm dünyanın merakla beklediği, dünyanın kapsamlı seramik ve banyo fuarlarından CERSAIE, 24 - 28 Eylül tarihlerinde seramik sektörünün profesyonellerini bir araya getirecek. Türkiye’den katılacak olan firmalar, fuara özel tasarladıkları ve ilk olarak fuarda sergileyecekleri ürün serileri ile İtalya’da gövde gösterisi yapmaya hazırlanıyorlar.

Her yıl İtalya'nın Bologna Şehri'nde düzenlenen ve yapı sektöründe dünyanın geniş kapsamlı fuarlarından biri olan CERSAIE Fuarı, 24-28 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Sektör profesyonellerini, mimar, müteahhit ve tasarımcıları bir araya getirecek olan fuara, Türk seramik firmaları ise özel seriler ile hazırlanıyorlar. İlk kez fuarda tanıtılacak serileri ile Türk firmaları hem kullanıcılara hem iş ortaklarına hitap etmeyi planlıyorlar. Yurt dışı pazar ağlarını genişletmeyi hedefleyen firmalar, fuarda profesyonellerden son kullanıcıya kadar iletişim halinde olacaklar. Katılımcılar, teknolojiden tasarıma birçok alanda fikir alış verişi yaparken, sektörün geleceğine yönelik konulara da değinme fırsatı bulacaklar.

Teknoloji, tasarım ve kalite standartlarına ağırlık vererek yurt içi ve yurt dışında önemli pazar paylarına ulaşan Türk firmaları, özellikle IT uygulamaları sayesinde müşterilerine daha hızlı ve sağlıklı bilgi akışı ve hizmet sağlıyorlar. Bu sebeple teknolojinin markalaşma ve kalite algısını yükseltmede vazgeçilmez bir faktör olduğuna inanan temsilciler, sektöre katkı sağlayacak yeniliklerle ilgili araştırma-geliştirme çalışmaları yapıyorlar. Yurt içi ve yurt dışı fuarlarla ise bu gelişmeler pekiştiriliyor. 2018 yılında banyo, mutfak ve yaşam alanları dışında cephe kaplamalarında da seramik kullanımının artacağını öngören temsilciler, özel ebatlı seriler geliştirmeye başladılar. Vitrifiye seramik üretiminde ve ihracatında Avrupa 1'incisi, seramik kaplama malzemeleri üretiminde Avrupa 3'üncüsü, ihracatında ise dünya 6'ncısı olan Türkiye seramik sektörü, 10 milyar TL ciro ve 1 milyar dolar ihracat gerçekleştiriyor. Ayrıca sektör, doğrudan ve dolaylı olarak yaklaşık 252 bin kişiye istihdam sağlıyor. Sektör, tüm dünyada rekabet gücü yüksek, güçlü markaları olan bir pazar olma yolunda ilerliyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.