Kılıçoğlu Kiremit, mikrokil teknolojisiyle uzun ömürlü çatılar sunuyor

Dunya Insaat - - Şirket Haberleri -

Üretimde kullandığı teknoloji ve uyguladığı kalite standartlarıyla çatıların güvenliğini sağlayan Kılıçoğlu Kiremit, estetik çatı deneyimini de müşterilerine sunuyor. Üretimde teknolojiye önem verdiklerini ve ürünlerine kalite standartlarının tümünü uyguladıklarını açıklayan Kılıçoğlu Kiremit'in Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Osman Özaydemir, Mikrokil teknolojiyle çatılarda dayanıklılık da sağladıklarını söyledi.

Mikrokil teknoloji ile ürettikleri kiremitlerin uzun ömürlü ve estetik olduğunu belirten Özaydemir, şöyle dedi: “Mikrokil kiremit, dayanıklı ve pürüzsüz yüzeye sahip olma özellikleriyle bilinen bir çatı ürünümüzdür. Uzun yıllar boyunca çatıda oluşacak kar yükü ve insan yükü gibi etkenlere karşı normal kiremitlere göre daha dayanıklıdır. Bu teknoloji ile öğütülen kil hammaddesi daha yoğun bir hale gelir ve TSE standardı ile karşılaştırıldığında kiremidin mukavemeti üç misli artar. TS EN-1304 Kiremit Standardı'nda belirtilen TS EN-538 eğilme mukavemeti testine göre bir kiremidin 120 kgf dayanıklılığa sahip olması gerekir. Bu dayanıklılık, çatıdaki yüklere karşı gereklidir, ama çoğu zaman yeterli değildir. Kılıçoğlu Kiremitleri, kiremit tipine göre 350 kgf'un üzerine çıkabilen eğilme mukavemetleri ile EN-1304 Avrupa kiremit standardına göre ortalama 2.5 kat daha yüksek mukavemete sahiptir.”

"Mikrokil teknolojisi, estetik görünüm sağlarken, su da sızdırmıyor"

Dünya'da sayılı tesiste ve Türkiye'de sadece Kılıçoğlu Kiremit üretim tesislerinde bulunan Mikrokil teknolojisi ile üretilen kiremitlerin yüzey pürüzsüzlüğüne sahip olduğunu açıklayan Özaydemir, “Mikrokil Teknolojisi ile üretilen kiremitler pürüzsüz yüzeyi sayesinde kir ve toz gibi dış etkenleri yüzeyinde tutmayarak bu tür etkenlere karşı da dayanıklılığını kanıtlamıştır” dedi.

“Kılıçoğlu Kiremitleri, Mikrokil teknolojisi ile daha yoğun kıvama gelen hammadde sayesinde, standartların çok üzerinde su geçirmezlik özelliğini de barındırır” diyen Özaydemir, sözlerini şöyle sürdürdü: “Mükemmel kiremit, çatıdaki suyu alt katmanlara iletmemelidir. TS EN 1304 kiremit standardında belirtilen sızdırmazlık testine göre bir kiremit, 20 saat ve üstünde su sızdırmazlığa sahipse sınıf 1 diye adlandırılan kiremittir. Kılıçoğlu Kiremitleri ise, sınıf 1 diye adlandırılan kiremitlerinin 10 kat üstünde su geçirmezlik özelliğine sahiptir. En sert iklim koşullarına dayanıklı olan kiremitlerin kullanım süresi boyunca yüzeyinde kabuklanma sorununu da çözen bu teknoloji, kiremitlerin dona karşı dayanıklılığını da artırarak ömrünü uzatır. Çatılar yaşadığımız binalarının en sert iklim koşullarına maruz kalan kısımlarıdır. Bunun için kiremitlerin en sert iklim koşullarına dayanıklı olması gereklidir. Mikrokil teknolojisi ile üretilen kiremitlerde kireç patlaması da yaşanmaz. Kiremitin yüzeyinde beyaz kireç partikülleri görünmez.”

“İnovatif ürünler geliştiriyoruz”

İnovatif çalışmalarına hız kesmeden devam eden Kılıçoğlu Kiremit'in yeniliklerinin yanısıra sunduğu birçok hizmetle de sektörde farkındalığını ortaya koyduğunu ifade eden Özaydemir, Kılıçoğlu'nun 91 yıllık geçmişiyle sektöre yön veren bir şirket olduğunun altını çizdi. Özaydemir, şunları söyledi: “Kılıçoğlu bugün konut çatı pazarının lideridir. Gerek metrekare satış, gerekse marka bilinirliği açısından lider konumdayız. Aynı zamanda kurulduğu günden bu yana sektörde ilkleri gerçekleştirmiş bir markadır. Kılıçoğlu olarak kurulduğumuz günden bu yana milyar adetten fazla kiremit üretimi gerçekleştirdik. Yaptığımız sürekli Ar-Ge çalışmaları neticesinde ürünlerimizde ve hizmetlerimizde çeşitlilik sağlarken, yapı sektörünün önde gelen lokomotif isimleri arasında yer aldık. Bugün kurulu kapasiteyle kiremit üretimimiz, Megaron Çatı Teknolojileri ile birlikte yıllık 8 milyon metrekareye çıkmıştır. Eskişehir'de bulunan Türkiye'nin en yüksek kapasitesine sahip tam otomatik fabrikamız sürekli yenilenen teknolojilerle günden güne büyürken, ürün kalitesini her geçen gün bir adım daha ileriye taşıyoruz. Kılıçoğlu olarak kiremit üretimiyle başladığımız sektörde önemli atılımlar gerçekleştirerek çatıyla ilgili her türlü ihtiyacı karşılayabilen bir marka haline geldik. Kiremit ile birlikte çatıdaki önemli detay çözümleri ile çatı pencereleri, yağmur indirme sistemlerinden güneş panellerine kadar çok geniş bir ürün gamına sahibiz.”

Ali Osman ÖZAYDEMİR

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.