'O saçma filme inanmayin'

Dunya Tekno Trend - - BAŞ SAYFA -

“Dahi değilim ama insanların dahi olduğumu düşünmesini sağlayabilirim. Bir rüyam vardı: Tüm yaptığımız işleri makineler yapacaktı ve beş değil dört gün çalışacaktık.”

“Makinelerle konuştuğunuzda sizi anlıyorlar. Yapay zekanın ürkütücü olduğunu düşünmek yanlış. Yapay zeka insan zekasını taklit eder, gerçek zeka değildir.” “Çocuklar yüzde 100’lük beyin kapasitelerinin yüzde 10’unu kullanıyor. Birkaç yıla bir işim kalmayacak, çünkü onlar geleceğin mükemmel beyinleri.”

Steve Jobs’la birlikte bugün dünyanın en değerli markası listelerinde birinci sırada yer alan Apple'ın kurucusu, tarihteki ilk kişisel bilgisayar Apple I ve ardından Apple II’yi icat eden Steve Wozniak’la sizin için Orlando'da sohbet ettik. Apple Bilgisayar'ın arka plandaki beyni olarak nitelenen Wozniak yapay zekadan kesinlikle korkmuyor, çünkü yapay zekanın sadece bir insan taklidi olduğunu söylüyor. Wozniak’ı en fazla heyecanlandıran konu ise Sanal Gerçeklik. “Sanal Gerçeklik büyük bir inovasyon. Kimbilir birkaç yıla bu teknoloji sayesinde nasıl yaşıyor olacağız” diyor. Gelecekteki teknolojik açılımın sanal gerçeklikte olacağına inanıyor. Bu arada, Wozniak’ın dikkat çektiği 'küçük' bir detay daha var: “Ashton Kutcher’lı saçma filme inanmayın sakın. Steve’i (Steve Jobs) bilgisayar kulübüne ben aldım!"

Steve Wozniak

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.