TEKNO BLOG

Dunya Tekno Trend - - TEKNOLOJİ GÜNDEMİ -

Citrix ve Microsoft, bulut, ağ dağıtımı ve kurumsal mobilite yönetimi alanındaki uygulamalar ve masaüstü sanallaştırma ile modern işgücünün ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla stratejik iş ortaklığını ilerleteceklerini duyurdular.

Yapı Kredi’nin üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği FikriMobil mobil uygulama geliştirme yarışması ödülleri sahiplerini buldu. Projeler arasından küçük yaştaki kullanıcıların kodlama becerilerini artırmaya yönelik bir mobil uygulama geliştiren Scode ekibi birinci oldu.

Sony, yeni nesil oyun konsolu PlayStation4'ün 22 Mayıs 2016 günü itibariyle dünya genelinde 40 milyondan fazla satıldığını duyurdu. Ayrıca dünya genelindeki perakende mağazalarında ve PlayStation Store dijital mağazasında 270.9 milyondan fazla PS4 oyun yazılımı satıldığı belirtildi.

28-29 Mayıs tarihlerinde Koç Üniversitesi Kuluçka Merkezi’nde gerçekleşen Red Bull Basement Hatch İstanbul etkinliğinde birincilik ödülü kırmızı ışıkta kaybedilen zamanı kazanmaya yönelik “Light Me Up” projesi ile Ufuk Yıldırım’ın oldu. Yıldırım, projesini geliştirmek için Sao Paulo’ya gidecek.

PC pazarındaki payını %21’e yükselterek liderliğini devam ettiren Lenovo, 2015 yılı gelirini 44.9 milyar dolar olarak açıklarken, brüt karının 6.6 milyar dolar olduğunu duyurdu. Şirket tablet alanında ise 11 milyon adetle pazarda üçüncülüğe yerleşti.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.