TEKNO BLOG

Dunya Tekno Trend - - TEKNOLOJİ GÜNDEMİ -

HP Inc., yeni hizmeti HP Device as a Service – DaaS’ı PC teknolojilerinin satın alınması, kurulması ve yönetilmesi süreçlerindeki endişeleri ortadan kaldırmak amacıyla kullanıma sundu. HP DaaS, BT birimlerine fonlarını ihtiyaç duyulan diğer projelere dağıtma konusunda yüksek esneklik sağlamayı amaçlıyor.

TEMSA’nın akıllı otobüsü Avenue iBUS en yenilikçi ürün ödülü aldı. 2830 Haziran tarihinde Frost & Sullivan’ın (F&S)’nin Londra’da düzenlediği “Intelligent Mobility” organizasyonu kapsamında Smart Mobility programının ilk adımı olan Avenue iBUS’a “2016 New Product Innovation Ödülü” verildi.

Yaz tatilini çocukları için hem eğlenceli hem verimli hale getirmek isteyen ebeveynler için İKBU Çocuk Üniversitesi, 18-29 Temmuz tarihleri arasında Bilişim Atölyesi düzenliyor. Uygulanacak programın sonunda öğrenciler kendi oluşturdukları projeler ile bilgisayarda kendi animasyonlarını ve oyunlarını oluşturabilecekler.

Kadir Has Üniversitesi’nde yeni eğitim döneminde tüm sınıflarda akıllı kürsü kullanılacak. Akıllı kürsü ile derslerin çok daha interaktif olması amaçlanıyor. Öğretim üyeleri ders notlarını akıllı kürsü aracılığıyla dilediği yerden öğrencilerle paylaşabilecek, öğrenci dersi takip edebilecek.

Xerox, iş yerlerindeki dijital dönüşümün önündeki engelleri araştırdı. Araştırmaya dair yayımlanan raporun ilgi çeken sonuçlarından biri, iş süreçlerinin yüzde 55’inin hala kağıt belgeler üzerinden gerçekleştiğini gösteriyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.