GELECEĞE HAZIR KURUMLARA TAVSİYELER

Dunya Tekno Trend - - TEKNOLOJİ GÜNDEMİ -

Brian Humpries, Dell’in ‘Geleceğe Hazır Kurum’ stratejisinin hedefinin, her yeni ürün ve hizmetin geleceğin veri merkezi ihtiyaçlarını düşünerek tasarlanması olduğunu vurgulayarak, bu doğrultuda kurumlar için 5 temel öneriyi şöyle sıraladı: ▶SADELİĞE YATIRIM YAPIN - Sadelik, mevcut durumu korumak demek değildir. Mevcut sisteminizin değerini anlayarak ve sağladığı getiriyi değerlendirerek işe başlayın. Ardından gelecek için esnek olabilmek adına gerekli olan yerlerde eskiyen sistemlerinizi değiştirerek sadeliğe yatırım yapın. ▶AÇIK STANDARTLARI BENİMSEYİN - BT sektörü, açık standart olan güçlü teknolojiler üretiyor. Bugün satın aldığınız çözümler ile gelecekte satın alacağınız çözümler arasında uyumluluk sağlamak için bu yeniliklerden yararlanın.

▶ÖNCE YAZILIMI DEĞERLENDİRİN - BT sistemlerinde yazılım esneklik ve çabukluğa olanak tanır. İşletmenizin hızlı yanıt verebildiğinden emin olmak için buluttan veri merkezine kadar hangi işlemleri yazılıma geçirebileceğinize karar verin. ▶UÇTAN UCA GÜVENLİK OLUŞ

TURUN - BT güvenlik pazarı oldukça bölünmüş durumdadır. Çözümler birbirine uygun olmadığında ortaya çıkan sistem açığı noktaları oluşmaması için basit, etkin ve bağlantılı bir uçtan uca güvenlik çözümü bulun. ▶YENİLEYİN VE OTOMATİKLEŞTİRİN - Eski programlama dilleri ve modası geçmiş BT platformları yapıları itibarıyla kısıtlayıcıdır. Maliyetleri azaltmak, sistemi hızlandırmak ve gelecekteki otomatik süreçlere zemin hazırlamak için daha modern sistemlere geçin.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.