Pokemon Go çılgınlığı Twitter’a da hızla bulaşıyor

Dunya Tekno Trend - - GELECEK LABORATUVARI -

Sosyal medya araştırma şirketi Somera, son günlerin popüler oyunu PokemonGo’nun Twitter yansımalarını analiz etti. Araştırmaya göre Twitter’da son bir haftada TT (Trend Topic) listesinde, süre olarak en çok kalan konu Pokemon Go oldu. Somera, PokemonGo’nun çıktığı günden beri sosyal medya üzerindeki yansımalarını analiz etti. Araştırmaya göre Türkiye’de toplam 170.338 ileti ile konuşulan PokemonGo, 930 milyon erişime ulaşmış durumda. PokemonGo’yu konuşan kullanıcıların %67’sini ise erkekler oluşturuyor. Araştırma sonuçlarına göre, çıktığından beri günde yaklaşık 25 bin ileti ile konuşulan Pokemon- Go, en yoğun gününü uzun bayram tatili dönüşündeki ilk pazartesi günü 40 bine yakın ileti ile yaşadı. Konuşulma oranlarının gece saatlerinde daha çok olması beklenirken, konuşulma en çok öğlen saatlerinde artıyor ve iş çıkış saatlerinde azalıyor.

En çok konuşulan Pokemon ise Pikachu olarak göze çarpıyor. Bulba- saur, Squirtle ve Charmender onu takip eden Pokemonlar olurken, kullanıcılar Zubat’ın her yerde karşılarına çıkmasından rahatsızlık duyduğunu belirtiyor.

Şu ana kadar PokemonGo ile ilgili sosyal medya iletişimi yapan markalar arasında Starbucks, Red Bull, Atlas Global ve Calve yer alıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.